GELECEKTEKİ SEN KURUCUSU İNCİ ABAY CANSABUNCU İLE DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ KONUŞTUK

GELECEKTEKİ SEN KURUCUSU İNCİ ABAY CANSABUNCU İLE DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ KONUŞTUK

15.01.2020
GELECEKTEKİ SEN KURUCUSU İNCİ ABAY CANSABUNCU İLE DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ KONUŞTUK

10 yıllık geleneksel medya tecrübesinin ardından 2009’da dijital dünyaya adım atan Abay,  2010 yılında, bir reklam şirketinin içerik ekibi kurucusu olarak tablet dergileri çıkarmak üzere, dijital yayıncılık ortamının ilk içerik atölyesini çalıştırdı. İçerik avcılığının yanı sıra, telekomünikasyondan, otomotive, eğitimden, finansa kadar pek çok sektöre ait şirketin dijital topluluklarının oluşturulması, bu topluluklara ait dijital servislerin kurulması ve yeniden yapılandırılması adına ekip lideri olarak çalıştı. Columbia Business School ve MIT Sloan ortaklığında ‘Digital Strategies for Businesses: Leading The Next-Generation Enterprise’ alanında pre-masterı ile de toplam iki yüksek lisans programı bitirmiş olan Abay Cansabuncu; profesyonel hayatına kurucusu olduğu GelecektekiSen çatısı altında devam etmektedir.

Mersin Teknopark toplantı salonunda düzenlenen söyleşi,   Mersin Teknopark firma temsilcilerinin katılımları ile gerçekleşti. Firma temsilcilerinin kısaca kendilerini tanıtmalarının ardından, dijital dönüşüm kültürü ve kültürün yeni yetkinlikleri konusunda uzmanlaşan Abay Cansabuncu, dijital dönüşümde ağ etkisi ve işgücünün dijitalleştirilmesi konularında,  firma temsilcilerimize kendi sektörlerine   göre bilgi ve tecrübelerini paylaşarak şirketlerin dijital dönüşümlerinde  3  altın yöntemleri çok yönlü  bakış açısı ile  ele aldı.

Söyleşi sonrası Abay,  Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz ile bir araya geldi. Durmaz, Mersin Teknopark’ın kurulduğu günden bugüne kadar geldiği süreçlerin yanı sıra Mersin Teknopark’ın girişimcilerine; proje danışmanlığı, mali danışmanlık, hukuki danışmanlık, şirket kurulum işlemleri, eğitim ve mentörlük hizmetleri verdiğini, Mersin’e ve Türkiye’ye katma değer sağlayan projelere  destek olduklarını belirtti.  Firmaların başarı hikayelerine de değinen Durmaz, Mersin Teknopark’ın 2023 hedefleri ve halihazırda gerçekleştirilecek projeler hakkında bilgiler vererek olası işbirliklerine açık olduklarının altını çizdi.

Sohbet sonrası Abay,  firmaları ziyaret ederek, firma temsilcileri ile Ar Ge projelerine yönelik dijital dönüşüm üzerine sohbetler gerçekleştirdi.

Sosyal Medya