Fikrinle Büyü Fikrinle Yürü” Dijital Oyun Yarışması Ödül Töreni Mersin Teknopark’ta Yapıldı.

Fikrinle Büyü Fikrinle Yürü” Dijital Oyun Yarışması Ödül Töreni Mersin Teknopark’ta Yapıldı.

11.06.2019
Fikrinle Büyü Fikrinle Yürü” Dijital Oyun Yarışması Ödül Töreni Mersin Teknopark’ta Yapıldı.

Mersin Teknopark tarafından 2008-2009 eğitim öğretim yılından itibaren düzenlenen Fikrinle Büyü Fikrinle Yürü' yarışması bu yıl dijital oyun teması ile hayata geçti. İki gün süren jüri değerlendirmeleri ve ödül töreni Mersin Teknopark fuaye alanında gerçekleştirildi.

Mersin Valiliği himayelerinde Mersin Teknopark koordinatörlünde Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mersin Teknopark Kurucu üyeleri ortaklığıyla gerçekleştirilen “Fikrinle Büyü Fikrinle Yürü” Digital Oyun Yarışmasında dereceye giren proje sahiplerine ödülleri Valimiz Sayın Ali İhsan Su tarafından verildi.

Törene Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Orhan Aydın, Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ruhi Kocak, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Fuat Budur, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi  Bölge Müdürü Halil Yılmaz, Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreter yardımcısı Canan Aktan, Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz ve resmi/özel ortaokul, lise kurumundaki öğrenciler, danışman öğretmenlerin yanı sıra çok sayıda basın mensupları katıldı.

Ortaokul ve lise öğrencilerinin katıldığı yarışmada değerlendirmeye alınan projelerin sergilendiği stantları tek tek inceleyen Vali Su, projeler hakkında öğrencilerden bilgi aldı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Vali Ali İhsan Su, ülkemizin geleceği çocuklarımızı, bilgili ve donanımlı yetiştirmenin önemini kaydederek, teknoloji ile bütünleşen geleceğimizin bugünün çocukları ve gençleri eliyle şekilleneceğini belirtti ve tüm çocukları başarılarından dolayı tebrik etti.

Program sonrası Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz ise, ödül alan öğrencileri projelerin ticarileşme sürecinin değerlendirilmesi noktasında Mersin Teknopark’a davet etti.

Sosyal Medya