Büyük Düşünün : Mersin Teknopark Yeni Yatırım Alanlarını Açıyor

Büyük Düşünün : Mersin Teknopark Yeni Yatırım Alanlarını Açıyor

06.08.2014
Büyük Düşünün : Mersin Teknopark Yeni Yatırım Alanlarını Açıyor

Mersin Teknopark Yönetim Kurulu Toplantısı , Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ruhi Koçak, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Tufan Ballı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hıdır Karadağ ile Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz katılımı ile gerçekleştirildi.

Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesinde yeni yatırım alanlarının inşası ve 2. Kuluçka Binası’nın açılış planlanmasının yapıldığı toplantıda, Mersin Teknopark’ta yer almak isteyen çok sayıda firmanın talepleri de görüşüldü.

Valimiz; “Genç girişimcilerinden ve beyin gücünü üretime konu etmek isteyen yenilikçi işletmelerin yapılandığı bir büyüklüğün adı olan Teknoparkımızı, bilimsel araştırma ve laboratuar olanaklarını genişleterek başta Mersin olmak üzere ulusal ve uluslar arası bir teknoloji merkezi haline getirmek istiyoruz. Bize düşen yeni tahsislerle birlikte değerlerimizi çok daha yukarıya taşımak, özellikle rekabette üstünlük sağlamanın  tek yolu olan ileri teknoloji, yüksek inovatif ürün ticaretine olanak sağlamaktır. Bugün yönetim kurulu toplantımızda teklifleri değerlendirerek yeni ar-ge projelerinin, istihdamın ve yüksek teknolojili yeni işletmelerin kentimize kazandırılmasının  ilk adımlarını atmış olacağız” dedi.

Mersin Teknopark’ın ülkenin sektörel büyüme öncelikleri, katma değerli üretim ve ihracat hedefleri doğrultusunda büyüme ve gelişmeye devam ettiğini ifade eden Sayın Valimiz, bölgedeki medikal sektörü potansiyelini değerlendirmek amacıyla Yeşil Medikal Ar-Ge binasını yapılandırmaya yönelik faaliyetlerin hızla sürdürüldüğünü,  ayrıca Mersin Teknopark’ın kısa ve orta vade büyüme planları arasında 50 dönümlük yatırım alanını katma değerli Ar-Ge ve üretim yapan sanayicilere açmak olduğunu da belirtti.  Güzeloğlu, “Mersin'i Ar-Ge merkezleri ile donatacağız. Ar-Ge çalışmaları ile Devler liginde bulunan ve yerini almak isteyenler için Mersin Teknopark hazırdır.” ifadelerini kullandı. 

Sosyal Medya