6. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı Samsun'un Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi.

6. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı Samsun'un Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi.

13.04.2019
6. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı Samsun'un Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi.

Bu yıl 6. Düzenlenen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı Samsun'un Ev Sahipliğinde gerçekleştirildi. Mersin Teknopark Genel Müdür ve Genel Müdür yardımcısının katılım sağladığı toplantıya  ayrıca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Daire Başkanları Serdar Benli, Ahmet İmamoğlu ve Hülya Ö. Yılmaz, Ticaret Bakanlığı Daire Başkanı M. Ali Yurdupak, KOSGEB Daire Başkanı Ahmet Dursunoğlu’nun yanı sıra 80'e yakın Teknokent’in  150 yöneticileri  katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Samsun Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürü Buğra Çolak yaptığı açılış konuşmasının ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AR-GE Teşvikleri Genel Müdürü Muhammet Bilal Macit konuşmasında, “Bugün itibariyle 83 Teknopark’ımız var. Bunların 60’tan fazlası aktif. Yılsonuna kadar da yaklaşık 90 civarında Teknopark’ın olmasını bekliyoruz. Sayımız iyi bir noktaya geldi. Ancak bundan sonra konuşacaklarımız çok daha nitelik ve kurumsal yapı olması gerekiyor. Bu toplantıyı da bu anlamda şekillendirmeye çalıştık. Eko-sisteminin çok fazla paydaşı var. Bakanlığımızın bağlı ilgili kuruluşları, diğer bakanlıklar, özel sektör ayağı. Bunların bir kısmını en azından burada bir araya getirelim istedik.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettişleri Ramazan Kapan ve Abdullah Bayrak 'Mali Uygulamalar' konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Sunum sonrasında '6.Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı’na katkılarından dolayı firmalara Samsun Valisi  Sayın Osman Kaymak ve protokol üyeleri tarafından plaketleri takdim edildi. 

80’e yakın TGB  ve Yöneticilerinin, Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı yetkilerinin yer aldığı 6. Koordinasyon toplantısının 2. Gününde Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz Mersin Teknopark’ın iyi uygulama örneklerinin yanı sıra 2023 yol haritası ve hedeflerini anlatan sunumuyla yetkinliklerimize değindi.

İki gün süren toplantı,  TGB yöneticileri arasında yuvarlak masa konseptiyle tecrübe paylaşımları gerçekleştirildi.

Sosyal Medya