TURKCELL Mersin Teknopark İle Sıcak Temasta…

TURKCELL Mersin Teknopark İle Sıcak Temasta…

13.06.2013
TURKCELL Mersin Teknopark İle Sıcak Temasta…

Mersin teknopark’ın katıldığı toplantıda, Turkcell mobil ve sabit çözümlerini kullanan kurumlar iletişim teknolojilerinin şirketlerine kattığı faydaları paylaştı. Mersin Teknopark, şirketlerine sağladığı danışmanlık hizmetlerine bir yenisini daha eklemiş oldu. Teknolojik çözümleri iş süreçlerine entegre etmeleri konusunda şirketlere danışmanlık eden Technoscope, Mersin Teknopark’da yerleşik olan 63 şirketi ve Turkcell’i işbirliği sürecine davet etti.

Teknolojik dönüşümleri ve inovatif gelişmeleri yakından takip eden Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz,  Turkcell’e Mersin Teknopark’da bir Ar-Ge merkezi ve bir çağrı merkezi kurulması konusundaki isteklerini dile getirdi. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, yapılan görüşmeler sonrası Mersin Teknopark’ın bu noktadaki internet altyapı eksiklerinin en kısa sürede tamamlanacağının sözünü verdi.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv düzenlenen toplantıda şöyle konuştu; "Tamamen Türk mühendislerin geliştirdiği telefon ve tabletler yakında piyasada olacak. Ayrıca gelecek yıllarda bunları Türkiye'de üreteceğiz. İnovasyonda önemli olan yeni bir fikrin ekonomik ve toplumsal faydaya dönüşmesi. Üretenlerle kullananların buluşması önemli. Ben ve ekibim Türkiye’den aldığımızı teknoloji ve bilimle harmanlayarak Türkiye’ye vermek için durmaksızın çalışıyoruz. Akıllı Şirketler etkinliğimizle Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Biliyoruz ki içinde yaşadığımız bilgi ve mobilite çağında teknolojiye uyum tüm şirketlerin büyüme yolunda vermesi gereken bir sınav. Şirketlere 'Siz de mobil teknolojilerle şirketinizin maliyetini azaltıp, gelirinizi arttırarak risklerinizi yönetin' diyoruz, bu noktada Mersin Teknopark ve firmaları bizim için önemli bir kaynak niteliğindedir.”

Sosyal Medya