TEB YETKİLİLERİ MERSİN TEKNOPARK’TA…

TEB YETKİLİLERİ MERSİN TEKNOPARK’TA…

27.10.2016
TEB YETKİLİLERİ MERSİN TEKNOPARK’TA…

Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, teknolojik katma değeri yüksek ve ihracat odaklı projelere sahip girişimcilerin desteklenmesi amacıyla Mersin Teknopark TİM-TEB Girişim Evi faaliyetleri kapsamında TEB yetkilileri Mersin Teknopark firmaları ile buluştu.

Toplantıya, Türk Ekonomi Bankası (TEB) Şube Müdürü Gürsel Bolat, Girişim Bankacılığı Pazarlama Yöneticisi Tahsin Bora Nemlioğlu, KOBİ Müşteri İlişkileri Yöneticisi Ege Eyinç, Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, Mersin Teknopark’ta yer alan çok sayıda firma yetkilisi katılım sağladı.

TEB Girişim Evi hizmetlerinden bahseden Şube Müdürü Gürsel Bolat, girişimci ruha sahip olmanın önemine dikkat çekerek, girişimcilere iş fikirlerini geliştirmeleri için her türlü fiziki ortamı, finansal desteği,  eğitimi ve danışmanlık hizmetini sağladıklarını, girişimciler için cazibe merkezi olan Mersin Teknopark ile işbirliği içinde olduklarını belirtti. Mersin Teknopark’ın girişimcilik destekleri ile birlikte KOBİ ölçekli firmalara değer kazandırdığını ve bu konuda Ar-Ge tabanlı teknoloji üssü olduğunu belirtti. Sözlerine devam eden Bolat, Mersin Teknopark faaliyetlerini yakından takip ettiğini belirterek, Mersin Teknopark’ın Türkiye’yi yerel ölçekte ve milli alanda temsil ettiğini, bu konuda Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz’a özverilerinden dolayı teşekkür ettiğini ifade etti.

Toplantıya katılım sağlayan Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, girişimcileri ve Mersin Teknopark firmalarını geliştirmek ve büyütmek için stratejik ortaklıkları oluşturduklarını ifade ederek, başarıya ulaşma noktasında başta Sayın Valimiz Özdemir Çakacak olmak üzere Mersin Teknopark Yönetim Kurulu desteklerinin verdiği güç ile ilerlediklerini belirtti. Mersin Teknopark’ın üniversite, sanayi ve toplum işbirliğini sağlayan bir merkez olduğunu ifade eden Durmaz, “Mersin Teknopark’ın hedefi, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşma noktasında girişimcilik, inovasyon ve Ar-Ge tabanlı teknolojik ürün üretme kültürünü yaygınlaştırmak olduğunu, bu kapsamda Ar-Ge tabanlı katma değerli ürünlerin üretildiğini ve Türkiye’nin rekabet gücünü artırdıklarını belirtti.

Sosyal Medya