MERSİN TEKNOPARK’TAN MERSİN DENİZ TİCARET ODASINA ANLAMLI ZİYARET…

MERSİN TEKNOPARK’TAN MERSİN DENİZ TİCARET ODASINA ANLAMLI ZİYARET…

02.02.2017
MERSİN TEKNOPARK’TAN MERSİN DENİZ TİCARET ODASINA ANLAMLI ZİYARET…

Mersin Teknopark ve Bünyesinde Ar-Ge çalışmaları yapan OES Denizcilik firma yetkilileri Dr.  İlhan Gedik, Kpt. İlker TUNUR, Kpt. Levent Sayilgan Mersin Deniz Ticaret Odası Genel Sekreteri Korer Özbenli’yi, Genel Sekreter Yardımcısı Kpt. Halil Delibaş’ı, Genel Sekreter Yardımcısı Kpt. Mesut Öztürk’ü makamında ziyaret etti.

Yapılan ziyaret esnasında Mersin Teknopark’ta yapılan çalışmalar ve Ar-Ge projeleri hakkında bilgi veren Mersin Teknopark Müdürü Özgür Durmaz’ın yaptığı konuşmada Mersin Teknopark’ın başarısını ve gücünü kentin dinamiklerini oluşturan Yönetim Kurulu’ndan aldığını, Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda başarılı projeler ile ekonomiye katkı sağladıklarını, 3 yanı denizlerle çevrili ülkemizde denizcilik sektöründe yapılacak Yerli Ürünlerin önemli bir yeri olduğunu ve bu bağlamda Mersin  Teknopark'ta yürütülen projelerin ve oluşturulan ürünlerin başta Mersin Deniz Ticaret Odası olmak üzere ulusal ve uluslararası ticarette değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Ziyaret kapsamında OES Denizcilik yetkilileri Mersin Teknopark’ta geliştirmekte oldukları projeleri hakkında bilgi vererek, Dünya’da denizcilik sektöründe yer alan sayılı firmaların ürettiği, yerli üretim olarak Türkiye’de ilk kez kendi firmaları tarafından özgün yazılım ve donanımları ile geliştirilen dinamik konumlandırma sistemlerine sahip gemi prototipini geliştirdiklerini ifade etti. Ayrıca rota konumlandırma sistemleri ana başlıklarının yanı sıra, yine offshore sistemler için geliştirilen eğitim simülasyonları ve gemiler için elektronik seyir entegre sistemleri ile alakalı yan ürünleri hakkında yetkililere detaylı bilgi verdi.

Verimli geçen toplantıda görüş alışverişinde bulunan yetkililer, yapılacak işbirlikleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sosyal Medya