Mersin Teknopark’ta “SANAYİ” ve “AR-GE” Buluşması

Mersin Teknopark’ta “SANAYİ” ve “AR-GE” Buluşması

14.04.2014
Mersin Teknopark’ta “SANAYİ” ve “AR-GE” Buluşması

Mersin Teknopark’ın kurucu ortakları arasında bulunan Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, Yönetim Kurulu’nu Mersin Teknopark’ta bir araya getirdi. Yönetim Kurulu Toplantılarını gerçekleştiren kurul üyeleri aynı zamanda Mersin’de yürütülen Sanayi ve Ar-Ge faaliyetlerini değerlendirdi. Sanayi ile üniversite işbirliğinden doğacak çalışmaların ülke ekonomisini ve prestijini arttıracağının altını çizen kurul üyeleri bu konuda Mersin Teknoloji Geliştirme bölgesi ile yapılacak ortak işbirliği fırsatlarını görüştü.

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Tufan Ballı, Yönetim Kurulu Üyeleri Cemalettin Akbulut, Seyfetullah Işık, Bölge Müdürü Halil Yılmaz ve Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz’ın katıldığı toplantıda Mersin Teknopark Genel Müdürü Tarafından Kurul üyelerine yapılan çalışmalar ve Teknopark 2013 Projeleri tanıtıldı. Toplantı sonrası Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Mersin Teknopark İnovasyon Merkezi, Mersin Teknopark bünyesinde yapılandırılmış olan Güneş Panelleri ve Bilgisayarlı Eğitim Salonu ve Laboratuarı gezildi.

Toplantıda Ar-Ge’yi işletmelere entegre etmenin öneminden bahseden Durmaz, uzun vadeli, katma değeri yüksek çıktılar elde etmek ve başarıya ulaşmak için, teknoloji satın almanın yeterli olmayacağını, katma değeri yaratacak olan temel taşın, firmaya entegre edilmiş bilimsel çalışmalar olacağını kaydetti. Bu konuda özellikle sanayi kuruluşları ile koordinasyon içinde çalıştıklarını belirten Durmaz, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kuruluna, Mersin Teknopark’a vermiş olduğu destekler sebebi ile teşekkür etti. 

Sosyal Medya