Mersin Teknopark, Toros Bilişim Günleri’nde…

Mersin Teknopark, Toros Bilişim Günleri’nde…

30.04.2015
Mersin Teknopark, Toros Bilişim Günleri’nde…

Üniversite-Sanayi-Kent işbirliğinin en büyük dinamiği olan Mersin TGB, Mersin bilişim dünyasına yön vermek için iş dünyası ve üniversite arasında güçlü bir köprü kurmayı amaçlıyor.

Bilişim sektöründeki son yeniliklerin workshop, eğitim, seminer ve paneller ile katılımcılara sunulduğu etkinlikte, çekilişlerle sürpriz hediyeler dağıtıldı. Çok sayıda teknoloji devinin bir araya geldiği güne damgasını vuran Mersin Teknopark, özellikle bilişim sektöründe staj imkanı bulmakta zorlanan öğrencilere, Mersin TGB de yer alan ulusal ve uluslararası firmaların tanıtımını gerçekleştirdi.

Programa konuşmacı olarak davet edilen Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, öğrencilerle bir araya gelmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Ar-ge fikri olan öğrencilere örnek teşkil edeceğini düşündüğü firmaları sahneye davet ederek başarı hikayelerini paylaştı.

Durmaz, “Toros Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz çok sayıda eğitim protokolü var. Amacımız Mersin’de kalifiye elaman yetiştirmek, Mersin’in ihtiyacı olan “tersine beyin göçü”nü sağlamak. Sanayicinin ve iş dünyasının ihtiyacı olan kaliteli elamanı yetiştirmek için üniversiteler ile çeşitli alanlarda iş birlikleri yapıyoruz, amacımız bu eğitimlerle Mersin’de istihdamı arttırmak. Toros Üniversitesi’de bu konuda beraber çalıştığımız ve projeler geliştirdiğimiz en büyük paydaşlarımızdan.“ diyerek konuşmasına devam etti, tecrübelerin en az eğitim kadar şekillendirici olduğunun altını çizdi. İşbaşı eğitimlerin başarı için vazgeçilmez bir unsur olduğuna değinerek Mersin’in beyni konumunda olan Mersin Teknopark’ın kapılarının öğrencilere her zaman açık olduğunu belirtti. Mersin Teknopark Firma yetkilileri ile sahneye çıkan Durmaz, öğrencilerin kendi işlerini kurma ve proje geliştirmeleri konusunda izleyecekleri yolları anlattı. Konuşma sonunda, Organizasyon Komitese Başkanı tarafından kendisine teşekkür plaketi takdim edildi.

Sosyal Medya