MERSİN TEKNOPARK, SANAYİNİN KALBİNDE…

MERSİN TEKNOPARK, SANAYİNİN KALBİNDE…

07.09.2016
MERSİN TEKNOPARK, SANAYİNİN KALBİNDE…

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği çerçevesinde ziyaretlerine devam eden Mersin Teknopark, Tarsus Sanayi Sitesinde yapılan bilgilendirme toplantısına katılım sağladı.

Toplantıya, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Şahin, KOSGEB  Mersin İl Müdürü Danyal Peker, Ticaret İl Müdürlüğü Şube Müdürü M. Emin Arslan, Mersin TTO Yöneticisi Prof. Dr. Kasım  Ocakoğlu, Tarsus Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Üyeleri ve firma sahipleri katıldı.

Yapılan toplantıda, Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği'ne verilen öneme değinilerek, firmaların inovatif düşünce sistemi ile Ar-Ge tabanlı projeler üreterek nitelikli sonuçlara ulaşılabilen projeler ile işbirliklerinin geliştirilmesi, sınırlı kaynakların etkili bir şekilde kullanılması, üniversite sanayi işbirliği çerçevesinde verilen destek programlarından yararlanılması, inovasyon ve teknolojiye kurumsal bir bakış açışıyla bakılması hakkında firma yetkililerine bilgiler verildi.

Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz’ın yaptığı konuşmada Üniversite – Sanayi işbirliği noktasında destek mekanizması olan Mersin Teknopark’ın katma değeri yüksek ürünlerinin ticarileştirilebilmesi için, fikirden ürüne giden süreçte doğru yönlendirmeye devam ettiklerini belirterek, firmalara proje danışmanlığı, mali danışmanlık, hukuki danışmanlık yaptıklarını ifade etti. Mersin Teknopark’ın Bölge ve kent için Ar-Ge’nin merkez üssü olduğunu ifade eden Sayın Durmaz, sanayi buluşmaları ile üretimde teknolojik dönüşümün sağlanmasının ve sanayide yer alan firmaların Ar-Ge tabanlı üretime özendirilerek Türkiye’nin 2023 hedeflerine katkı sağlanmasının önemli olduğunu belirtti.

Türkiye’nin ve Mersin’in Ar-Ge tabanlı Üniversite Sanayi altyapısının güçlendirilmesi için yapılan toplantı, Kurum yetkilileri ve firma sahipleri değerlendirmede bulunarak son buldu.

Sosyal Medya