MERSİN TEKNOPARK, 2. AR-GE SANAYİ AKADEMİ ETKİNLİĞİNDE…

MERSİN TEKNOPARK, 2. AR-GE SANAYİ AKADEMİ ETKİNLİĞİNDE…

09.09.2016
MERSİN TEKNOPARK, 2. AR-GE SANAYİ AKADEMİ ETKİNLİĞİNDE…

Mersin Teknopark, TÜBİTAK Marmara Teknokent ve Kayseri Organize Sanayi Bölgesi işbirliği ile Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Konferans Salonu'nda düzenlenen, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin destek verdiği 2. Ar-Ge, Sanayi, Akademi (ASA) Buluşması'na katılım sağladı.

Düzenlenen Ar Ge, Sanayi, Akademi Buluşması'na Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Dr. Orhan Çömlek, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Teknopark Yöneticileri, Mersin Teknopark firmaları, sanayici, bürokrat ve akademisyenler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Kamçı, Teknoparklar bünyesinde yer alan firmaların teknoloji transferi yapmaları, iş birliği imkanlarından faydalanmaları, Ar-Ge çalışmalarında ihtiyaç duydukları bilimsel desteği sağlamaları bakımından önemli işlevleri yerine getirdiğini belirterek, Ar-Ge konusunda ülkenin kalkınması için her zaman destek verdiklerini ifade etti.

2 gün süren etkinliğe katılım sağlayan Mersin Teknopark ve Mersin Teknopark Firma Yetkilileri, ikili görüşmeler yaparak katılımcılara Mersin Teknopark’ın Ar-Ge faaliyetleri, üniversite sanayi işbirlikleri, sağladığı istihdam olanakları, ekonomiye katkıları,  ileri teknoloji ürünler ve projeler hakkında bilgi verdi. Görüşmeler sırasında bilgi veren Mersin Teknopark Proje Yöneticisi Murat Aydınay, Dünyadaki ve Türkiye’deki teknoparklar arasındaki bilgi transferinin sürekli hale gelmesi ve tecrübe paylaşımlarının artmasına vurgu yaparak, bu konuda yapılabilecek işbirliklerinin ve ortaklıkların önemli olduğunu belirtti.

Mersin Teknopark’ta yer alan firmaların ihracat payını artırmak ve yurtdışına açılımlarını sağlayacak projeleri ile bölgenin inovasyon sürecine katkı sağlayan Mersin Teknopark, sektörde yer alan Teknopark firmalarının Ar-Ge projeleri hakkında bilgi edinerek olası işbirlikleri hakkında görüştü.

Sosyal Medya