GENÇ GİRİŞİMCİLER, MERSİN TEKNOPARK SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARADA…

GENÇ GİRİŞİMCİLER, MERSİN TEKNOPARK SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARADA…

23.05.2016lı
GENÇ GİRİŞİMCİLER, MERSİN TEKNOPARK SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARADA…

Öğrencilerin kariyer hedefleri doğrultusunda doğru yönlendirilmelerini, geleceğe emin adımlar ile yürümelerini, kariyerleri için atacakları adımlarda tecrübe kazanmalarını, Ar-Ge ve inovasyonun girişimcilikle bütünleşik şekilde hayatlarının bir parçası olmasını ve bunun teknoloji odağında yoğurulmasını ilke edinen Mersin Teknopark, Mahmut Arslan Anadolu Lisesi Öğrencileri ve Öğretmenleri ile bir araya geldi.

Mersin Teknopark hakkında bilgi verilen toplantıda, öğrenciler için yaratılan fırsatlar arasında yer alan staj programı, part-time, full-time çalışma olanakları, firmaların projelerine dahil olarak tecrübe edinme ve teori ile pratiği birleştiren ve birlikte öğrenmeyi hedefleyen iş hayatının isterleri ve rekabet odaklı bakış açısı geliştirme konuları üzerinde duruldu. 

Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, kariyer planlaması yapan öğrencilere, Ar-Ge inovasyon ve teknolojinin önemi, başarının altında yatan sırlar, proje fikirlerinin iş planına dönüştürülmesindeki ince noktalar, hedefe giden yoldaki basamaklar hakkında tecrübelerini aktararak, Türkiye'nin stratejik hedeflerine ve kalkınma önceliklerine doğrudan katkı sağlayan projeler ile ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda katma değerli üretimin önemi hakkında bilgiler verdi.

Öğrenciler, Mersin Teknopark bünyesinde Ar-Ge projeleri yürüten; Sinek Yazılım San. Tic. Ltd. Şti., HOTEP Ar-Ge Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. ve İnovamer Bil. Tekn. Enerji Tarımsal Mak. San. ve Tic. Ltd. Şti. Firma Temsilcileri ile tanışma fırsatı elde etti. Firma Temsilcileri tarafından mesleki uzmanlıklarına yönelik kariyer planlamaları, girişimci olma yolunda izledikleri politikalar, iş hayatı, proje yönetimi, farkındalık, yaratıcılık,  inovasyon ve  girişimcilik konuları hakkında öğrenciler ile bilgi paylaşımında bulunuldu.

Sosyal Medya