Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzmanları Bizimle…

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzmanları Bizimle…

07.04.2016
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzmanları Bizimle…

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Mersin Teknoparkı yerinde ziyaret ederek güçlü bir teknopark yapısını desteklediklerini gösterdi. Ziyaret bakanlık uzmanları tarafından yönetici şirkete ve başarılı firmalarına gerçekleştirildi. Türkiye’de gelişen teknoloji ve  Ar-Ge çalışmalarına dikkat çeken Bilim, Sanayi ve Teknoloji uzmanları  İrfan BUHUR ve Ayla DÖNERKAN, Mersin Teknopark firmalarını da yerinde ziyaret ederek, hızla büyüyen Mersin Teknopark’ın başarılı çalışmalarını arttırarak bölgesel ölçekte öncü olacaklarına olan inançlarını vurguladı.

Bakanlık uzmanları;

eBilge - Secure Call Projesi,  Çumitaş Ar-Ge - Hindistan ve Yurtiçi Pazar İçin Backhoe Loader  Tasarım ve Prototip Üretimi  Projesi, DNA Ar-Ge -  Herkes İçin  Çocuk Takip Cihazı Projesi, OES Denizcilik - Denizde Dinamik Konumlandırma Sistemi Projesini yerinde incelerken benzeri çok sayıda Mersin Teknopark projesinin süreçleri  hakkında bilgi alarak prototiplerini de  inceledi. Mersin Teknopark’ta gerçekleştirilen projeleri çok başarılı bulan uzmanlar, teknoparklarda genç girişimcileri ve akademisyenleri görmekten mutluluk duyduklarını belirtti.

Mersin Teknopark İdari İşler Müdürü Nihan BARAN ise, Mersin Teknopark'ın  Ar-Ge ve inovasyon ekosistemini her geçen gün güçlendirmek için adım atıldığını, hedeflediklerini ve bu yolda  öncelikle olarak bölge girişimcilerinin Ar-Ge ve inovasyona yoğunlaşmak zorunda olduğunu vurguladı.


Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğüne oluşturulan sinerji ortamı için tüm ekosistemin paydaşları ve Mersin Teknopark Yönetimi adına teşekkür etti.

Sosyal Medya