Türkiye İnovasyon Haftası Gaziantep 2014

Türkiye İnovasyon Haftası Gaziantep 2014

11.11.2014
Türkiye İnovasyon Haftası Gaziantep 2014

Mersin Teknopark ve firmaları Ekonomi Bakanlığı'nın destekleri, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri'nin (GAİB) işbirliğiyle düzenlenen ”Türkiye İnovasyon Haftası Gaziantep” etkinliğine katıldı.

İzmir ve Ankara'nın ardından Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri'nin organizasyonuyla Şehit Kamil Kültür Merkezi'nde başlayan etkinlik, üç gün sürdü. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi evsahipliğinde gerçekleştirilen açılışa, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin yanı sıra, bölge şehirlerinden çok sayıda iş adamı, akademisyen ve öğrenci katıldı.

Kent ve bölge için önemli bir fırsat olan İnovasyon Haftası Anadolu Etkinlikleri’ne bölgenin en güçlü teknopark’ı olarak firmaları ile katılım sağlayan Mersin Teknopark, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen araştırmacı, akademisyen, sanayici ve inovatif fikirlere açık girişimci ve yatırımcıları ile buluştu. İleri teknoloji üretiminin ve ihracatının payını artırmak için bölgenin inovasyon sürecine sağladıkları katkıları paylaşan Mersin Teknopark firmaları, başarılı projelerini fuarda sergiledi.

Fuarda; Meridya Mühendislik firması “OPC Gateway ve Çağrı Merkezi Yazılımı” projesi, KcTek Yazılım firması “Bulut Tabanlı Coğrafi Veri Toplama Yazılımı” projesi, Epati firması “Antikor: ağ güvenliği ve tünelleme ürünleri” projesi, Piksel Park firması “Nexir, Web Tabanlı Flash İçerik Yönetim Sistemi” projesini sergiledi. Sektörel bilgi alışverişlerinin yanı sıra, sektördeki ürün ve hizmetlerin ulaştığı aşamaları gözlemleyen Mersin Teknopark firmaları, bölgesel işbirliklerini güçlendirme ve yeni pazarları inceleme imkanı da buldu. 

Şehit Kamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlikler kapsamında tasarım, inovasyon ve bilgi ekonomisi, markalaşma ve yerel lezzetlerin markalaşması konularında alanında uzman kişiler tarafından panel ve konferanslar düzenlendi.

Akademi, sanayi, iş dünyası, KOBİ'lerden temsilciler ve öğrencilerinden oluşan çok sayıda ziyaretçinin takip ettiği Fuar’ın bu yılki teması, “Türkiye İnovasyonla Geleceğe Koşuyor” oldu.

 

Sosyal Medya