Teknopark Akademi, Mersin Mentörlüğünde Başladı!

Teknopark Akademi, Mersin Mentörlüğünde Başladı!

11.06.2015
Teknopark Akademi, Mersin Mentörlüğünde Başladı!

Ülkemizde teknopark yönetiminde görev alan personelin niteliklerini artırmayı amaçlayan TGBD Akademi başladı.  

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD) tarafından koordine edilen ve temel amacı teknopark yönetimlerinde yer alan personelin başka yerde bulamayacakları “Mesleki Eğitim” eksiklerini gidermek, mevcut başarı hikayelerini, iyi uygulama örneklerini aktarmak, bilgi paylaşımı sağlamak olan Akademinin ilk eğitimi, 8 Haziran 2015 tarihinde Bilkent Cyberpark ev sahipliğinde “Teknoparka Giriş Dersi” ile başladı.

Dernek başkanlığını yürüten Fırat Teknopark ve Türkiye’nin ilk 10 Teknopark’ı arasında yer alan, ODTÜ Teknokent, Bilkent CyberPark ve Mersin Teknopark mentörlüğünde gerçekleştirildi. Toplantıya 30 Teknopark'ın temsilcisi katılım gösterdi.

Alanında tecrübeli teknopark yöneticilerinin eğitmen olarak yer aldığı programın ilk yarısında katılımcılara temel teknopark kavramları, dünyadan örnekler, firma beklentileri anlatılırken gerek teorik bilgiler, gerekse uygulamalı örnekler ile interaktif katılım sağlandı.

Eğitimin ikinci yarısı Mersin Teknopark sunumu üzerinden ilerledi. 2006 yılından bu yana biriktirdiği kurum kültürünü ve deneyimlerini paylaşmak üzere sık sık Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen teknopark personellerini de ağırlayan Mersin Teknopark,  mevzuat ve sahada karşılaştığı uygulama örnekleri üzerinden operasyonel detaylara değindi ve Mersin tanıtımını gerçekleştirdi.

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim Teknoloji Genel Müdürü Sn. Doç. Dr. İlker Murat Ar'ın sürpriz ziyaretiyle zenginleşen etkinlikte katılımcılar Sn. Ar ile biraya geldi. 

Başta katma değeri yüksek sektörler olmak üzere yenilikçilik yoluyla kaliteli ürün ve hizmet çeşitliliğini ve küresel düzeyde rekabet edebilirliği arttırmayı amaçlayan teknoloji geliştirme bölgeleri, TGBD Akademide bir araya gelerek daha güçlü bir yapıya kavuşmayı hedefliyor.

 

Sosyal Medya