Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 8. Koordinasyon Toplantısı” Online Gerçekleştirildi.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 8. Koordinasyon Toplantısı” Online Gerçekleştirildi.

04.06.2020
Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 8. Koordinasyon Toplantısı” Online Gerçekleştirildi.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 8. Koordinasyon Toplantısı”, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank başkanlığında video konferans sistemi ile gerçekleştirildi.

Bakan Varank, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı’nda video konferans yöntemiyle katılımcılara, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde alınan tedbirlerle, zorlu dönemi büyük bir başarıyla yürüttüklerini ifade etti. İstihdam, finansa erişim ve sosyal koruma alanlarında tarihi adımlar attıklarını kaydeden Varank, girişim ekosistemini en başından beri korumaya özen gösterdik. Teknoparklar ve Ar-Ge/Tasarım Merkezlerinde uzaktan çalışmaya dönük değişiklikleri hemen hayata geçirerek, Teknopark yönetici şirketleri bizim tavsiyemizi dikkate alarak kiracılarına bu dönemde kolaylık gösterdi. Böylece 84 teknoparkta 59 bin çalışanın hayatına dokunduk dedi.

Bakan Varank, Türk Standardları Enstitüsü ile birlikte, üretim tesislerinde alınması gereken önlemlere yönelik bir kılavuz hazırladık. Bu kılavuz, firmalara salgınla mücadele ederken sadece yol göstermekle kalmayacak. Aynı zamanda salgın sonrası dönemin ihtiyacı olan, firmaların güvenilir ve hijyenik üretim standartlarına uygunluğunun belgelendirilmesini de sağlayacak. Sanayi tesisleri, kılavuzda yer alan standartları sağlıyorlar ve süreçlerini buna uygun yürütüyorlarsa, TSE'ye başvurabilecekler. Başvuran işletmeleri buna göre denetleyecek ve denetimi geçenlere adeta uluslararası bir kalite belgesi şeklinde COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi vereceğiz.  Teknopark Yönetici şirketlerinin bu klavuzdaki yönergelere uyarak, bu belgeyi alması bünyesinde faaliyet gösteren firmalar için yeterli olacaktır dedi.

159 katılımcının yer aldığı online toplantıya Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz ve Genel Müdür Yardımcısı Nihan Baran katıldı.

Bakan Varank’ın konuşması sonrası Teknopark temsilcilerinin söz aldığı toplantıda Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz önerilerini dile getirdi.

Sosyal Medya