Starcamp Tanıtım Toplantısı Mersin Teknopark’ta Yapıldı.

Starcamp Tanıtım Toplantısı Mersin Teknopark’ta Yapıldı.

02.03.2018
Starcamp Tanıtım Toplantısı Mersin Teknopark’ta Yapıldı.

5 üniversitenin işbirliği ile kurulan Starcamp Uluslararası Kuluçka Merkezi’nin tanıtım toplantısı, Mersin Teknopark ve Mersin Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) işbirliğinde gerçekleşti.

Beş  üniversitenin oluşturduğu konsorsiyum tarafından kurulan Starcamp Uluslararası Kuluçka Merkezi, Ar-Ge ve inovasyon faaliyetleri ile ülkemizdeki teknolojik ürünlerin uluslararası pazarlarda yer alması, teknoloji yoğun startupların dünyanın en gelişmiş  girişimcilik ekosistemlerinin bir parçası olmasının yanı sıra dünya girişim sermayesinin yüzde 30’unun bulunduğu Silikon Vadisi’nde beş milyon TL’lik KOSGEB desteğiyle kurulan Starcamp Uluslararası Kuluçka Merkezi; Türkiye’deki startuplara Silikon Vadisi'nden dünyaya açılmayı hedeflemektedir.

Mersin Teknopark toplantı salonunda gerçekleşen toplantı’ya Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nden   Yrd. Doç. Dr. Yunus Kılıç, Öğr. Gör. Kadir Sercan Bayram, Cengiz Helvacıkara (TTO Koordinatörü),  Mehmet Mete Yılmaz (TTO Uzmanı)’nın yanı sıra Mersin Üniversitesi TTO Yetkilileri ile  Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür DURMAZ  ve bünyesinde faaliyet gösteren pek çok firma katılım sağladı.

Sunum ile başlayan starcamp tanıtım toplantısı soru cevap sonrası sona  erdi.

Sosyal Medya