RIS+ Mersin Projesi İnovasyon Eğitimi Sertifika Töreni Gerçekleştirildi

RIS+ Mersin Projesi İnovasyon Eğitimi Sertifika Töreni Gerçekleştirildi

16.02.2016
RIS+ Mersin Projesi İnovasyon Eğitimi Sertifika Töreni Gerçekleştirildi

‘RİS Plus Mersin Projesi’ ile Mersin’e yeni bir yol haritası kazandırılması için, Mersin Valiliği öncülüğünde Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB) ve Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA)’nın ortaklaşa hazırladığı eğitim programını başarıyla tamamlayan yürütme kurulu üyelerine ve yetkilileri’ ne Vali Çakacak tarafından sertifikaları verildi.

Mersin Teknopark Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Sertifika Töreni’ne Vali Çakacak’ın yanı sıra, Mersin Üniversitesi Rektörü Ahmet Çamsarı, Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı M. Bülent Aymen, Mersin Teknopark Yönetim Kurulu Üyeler Mahmut Arslan, Hıdır Karadağ, Hasan Tufan Ballı, H. Ruhi Koçak ile Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz da katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Çakacak, “ Malumunuz, ilimizde Valiliğimizin himayelerinde, ‘RİS Plus Mersin’ projesi yürütülüyor. Üniversitemiz, Kalkınma Ajansımız, Büyükşehir Belediyemiz, Ticaret ve Sanayi Odamız, kısacası Mersinimizin tüm dinamikleri bu projenin paydaşlarıdır. Bu proje sayesinde Mersinimize yeni bir yol haritası çıkarılacaktır.

‘RİS Plus Mersin’ projesinin yürütme kurulu üyeleri ve paydaşları, AKİB ve ÇKA’nın uzmanları tarafından verilen eğitimi başarıyla tamamladılar. İşletmelerin inovasyon süreçlerini içselleştirip firma kültürlerinin parçası haline getirerek, bunu vaka analizi üzerinden gerçekleştirmelerini amaçlayan eğitime katılan RİS Plus Yürütme Kurulu Üyeleri ve Yetkilileri bu eğitim ile; inovasyona firmalar açısından bakmaya odaklandılar ve bu kapsamda gruplar halinde bir firmanın inovasyon sürecini deneyimlediler.

Sosyal Medya