Model Fabrika ve İnovasyon Merkezi Direktör Yardımcısı’ndan Mersin Teknopark ziyareti

Model Fabrika ve İnovasyon Merkezi Direktör Yardımcısı’ndan Mersin Teknopark ziyareti

27.07.2020
Model Fabrika ve İnovasyon Merkezi Direktör Yardımcısı’ndan Mersin Teknopark ziyareti

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın birlikte yürütmekte olduğu Adana ve Mersin Yenilik Merkezleri projesi “Ticarileştirme Yol Haritası Programı” kapsamında, Model Fabrika ve İnovasyon Merkezi Direktör Yardımcısı Bahittin Aslan Mersin Teknopark'ı ziyaret etti. Bahittin Aslan, Mersin’de kurulacak olan Model Fabrika ve İnovasyon Merkezi hakkında kısa açıklamalarda bulundu.

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında projelendirilen Model Fabrika ve Endüstriyel Tasarım ve Kobi Danışmanlık Merkezi’nin Türkiye’nin hem teknolojik geleceği, hem de eğitim açısından önemli bir proje olduğunu dile getirdi. Mersin’den 4 firmanın katılacağı programın temel amacı, Ar-Ge ve yenilik faaliyetlerinin ticarileştirilmesi yoluyla uluslararası düzeyde rekabetçi, katma değeri yüksek yeni ürünlerin oluşturulmasına katkı vermektir, dedi.

Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü’nün projesi olan Model Fabrika ve Endüstriyel Tasarım ve Kobi Danışmanlık Merkezi’lerinin sanayinin dijital dönüşümünde çok büyük bir güç ve yatırım olduğunun altını çizdi ve Mersin Teknopark’ta geliştirilen katma değeri yüksek teknolojik ürün ve projelerin üretim ve ticarileşme sürecinde kolaylık sağlayacağını belirtti.

Akabinde Mersin Teknopark’da arge faaliyetlerini yürüten Oes Denizcilik firmasını ziyaret eden, Aslan firma temsilcisi H.İlker Tunur’dan proje hakkında bilgi aldı.

Sosyal Medya