Mersin Teknopark'tan Girişimcilere Tam Destek

Mersin Teknopark'tan Girişimcilere Tam Destek

03.07.2013
Mersin Teknopark'tan Girişimcilere Tam Destek

Mersin Teknopark, firmalarını girişimcilere danışmanlık ve eğitim hizmetleri veren Pirfikir uzmanları ile bir araya getirdi.

Teknoparkımız, teknoloji üretme potansiyeli yüksek olan firmalarımızın uygun destek programlarına başvurarak, ülke ve bölge ekonomisine katkıda bulunmasını sağlamak ve hibe programları hakkında bilgi vermek amacıyla bir toplantı düzenledi.

Teknopark bünyesinde düzenlenen  programa çok sayıda proje uzmanı ve firma yöneticisi katıldı. Pirfikir uzmanı katılımcılara; Tübitak, Kosgeb, Teknogirişim, Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı, Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Ipard Programı hakkında detayı bilgi verdi.

Hibe programlarının karşılaştırmalı tabloyla anlatıldığı toplantıda, katılımcıların kendi projeleri hakkında merak ettiği sorular yanıtlandı.

Verimli geçen toplantının sonunda, firmalarını uluslararası rekabet edilebilir ve ihracata yönelik bir yapıya kavuşturmak isteyen Mersin Teknopark, danışma ve eğitim programlarına bir yenisini daha ekledi.

Sosyal Medya