Mersin Teknopark'tan Büyük Hamle

Mersin Teknopark'tan Büyük Hamle

31.07.2014
Mersin Teknopark'tan Büyük Hamle

Kuruluşundan bugüne, endüstriyel ürünler, moleküler teknoloji, sağlık, gıda, makine, yazılım, bilişim, otomotiv, mekatronik, biyoteknoloji, kimya, gibi çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteren Mersin Teknopark, yeni binası ve alanları yatırıma açıyor. 

Teknopark'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Mersin Üniversitesi içerisinde yer alan Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi, bir yatırım alanı inşaatını daha tamamlayarak yeni ofis alanlarının kapılarını Ar-Ge ve yazılım faaliyetlerinde bulunmak isteyen firmalara açıyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tahsis edilen alan içinde kurulmuş kuluçka merkezi, yönetim birimleri, toplantı salonları, yemekhanesi, sosyal alanları ve laboratuvarları ile firmaların her türlü ihtiyacına karşılık verecek şekilde tasarlanmış 24 yeni ofis, ileri teknoloji ve yazılım geliştirme alanında faaliyet gösterecek şirketlere etkin teknopark hizmetleri sunmaya hazırlanıyor. Mersin Teknopark, bünyesinde faaliyet gösteren firmalara vergisel teşviklerin yanı sıra, kuruluş danışmanlığı, mali ve hukuki danışmanlık, proje danışmanlığı, reklam ve pazarlama danışmanlığı, laboratuvar hizmetleri, uluslararası bilgi ağlarına erişim hizmeti, iş planı ve teknoloji danışmanlığı gibi çeşitli hizmetler de sunuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, "Teknoparklarda faaliyet gösteren firmalara 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu kapsamında çeşitli avantajlar sağlarken, girişimcilerin uluslararası rekabetçiliğini geliştirmeyi destekleyici bölgesel, ulusal ve uluslararası etkinliklere yönelik organizasyonlar düzenliyor ve işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin sunuyoruz. Tüm bu avantajlardan faydalanarak Mersin Teknopark bünyesinde Ar-Ge faaliyetlerini yürütmek isteyen firmalar Mersin Teknopark İdari Ofisinden, info@technoscope.com.tr adresinden veya 3610777 no’lu telefondan bilgi alabilirler” diye konuştu.

Sosyal Medya