Mersin Teknopark ve Firmalarının İstanbul Çıkartması...

Mersin Teknopark ve Firmalarının İstanbul Çıkartması...

29.12.2014
Mersin Teknopark ve Firmalarının İstanbul Çıkartması...

Mersin Teknopark Firmalarına Yatırım Teklifleri Geldi...

Katma değerli ürün üreten girişimcilere katkıda bulunan ve projelerinin/işletmelerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla farklı faaliyetler yürüten Mersin Teknopark, TEB tarafından geliştirilen TEB Girişim Evi’ne Genel Müdür Özgür Durmaz ve 12 firma yetkilisi ile ziyarette bulundu.

TEB Girişim Evi Ziyareti öncesi Teknopark İstanbul Yönetimi ile bir araya gelen Mersin Teknopark heyeti hizmetler, ortaklık, işbirliği ve projeler hakkında görüş alışverişi yaptı. Sabiha Gökçen havaalanının da bölgesinde bulunduğu Teknopark İstanbul'da yapılan girişimcilik çalışmalarını ve firmalara sunulan imkanları inceleme fırsatı bulan Mersin Teknopark heyeti Teknopark ziyaretinin ardından TEB Girişim Evi Uzmanları, ActionCoach Türkiye, Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi, Revo Capital yetkilileri ile bir araya geldi.

Mersin Teknopark'a Teb Girişim Evi Kuruluyor...

Mersin Teknopark firmalarına kapılarını açan TEB girişim evi uzmanları, firma sahiplerine Mersin Teknopark’ta hizmet vermeye devam etmek istediklerini, firmalara yönelik bir Girişim Evi şubesinin Mersin Teknoparkta yapılandırılması ve belli tarihlerde iş geliştirme / ticarileştirme gibi eğitim programları düzenlenmesine yönelik çalışmalar yürüttüklerinin haberini verdi, Türkiye'deki özel teknoparklardan bir tanesi olan Mersin Teknopark ile birlikte 9 teknopark ile çalışıldığını da belirttiler.

TEB Girişim Evi Ziyaretinde firmalara büyüme senaryosu, satış, pazarlama planının doğru bir şekilde oluşturulması, ürünün veya hizmet maliyet analizinin yapılıp rekabetçi ve karlı bir fiyatlama yapılması, gelir gider analizlerinin yapılıp nakit akış tablosunun hazırlanması gibi konularda bire bir danışmanlık hizmeti verildi. Eğitim kapsamında, Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi yetkilileri büyümenin avantaj ve dezavantajlarına dikkat çekti. Özellikle iş kurma, iş planlaması, küçük ve orta boy işletme yönetimi, kurumsallaşma ve işletme geliştirme alanlarında proje tasarımı ve uygulaması konularında bilgiler verdi. İşletme Koçluğu yaklaşımının yaratıcısı, dünyanın bir numaralı İşletme ve yönetici koçluğu firması ActionCOACH ve Türkiye’nin teknoloji yatırımcılarından Revo Capital’in de bulunduğu etkinlikte koçlar ve yatırımcılar benzersiz deneyimlerini ve bilgilerini Mersin Teknopark firmalarının her biri ile ayrı ayrı görüşerek paylaştı.

Özgür Durmaz, ziyaretin sonucu olarak, TEB, ActionCOACH ve Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi  ile ortak çalışmaların devam edeceğinin, girişimcilere hazırladıkları projeleri geliştirmek için her türlü fiziki ortamı,  eğitimi ve danışmanlık hizmetlerini sunan ve büyüme hedefli işletmeler için bir gelişim merkezi halinde olan Mersin Teknopark'ta TEB Girişim Evi şubesinin çok yakında faaliyete geçeceğinin haberini verdi.

Sosyal Medya