Mersin Teknopark, Mersin’deki İstihdam Kimliğini Değiştiriyor

Mersin Teknopark, Mersin’deki İstihdam Kimliğini Değiştiriyor

16.10.2014
Mersin Teknopark, Mersin’deki İstihdam Kimliğini Değiştiriyor

Bu yıl 4.'sü düzenlenen Mersin İstihdam Fuarı’nın açılışı Mersin Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirildi. Açılışa yeni Mersin Valimiz Özdemir Çakacak, Mersin İŞKUR Müdürü Mustafa Kutlu, oda başkanları, üniversite temsilcileri, iş arayanlar ve öğrenciler katıldı. Mersin’de nitelikli istihdamın artmasında aktif rol oynayan Mersin Teknopark, bünyesindeki 60 firmayı ve Ar-Ge odaklı istihdamı temsilen fuarda yerini aldı.

Fuar açılışının ardından stantları ziyaret eden Mersin Valimiz Özdemir Çakacak, Mersin Teknopark ekibini standında ziyaret etti. Ziyaret sırasında, Mersin Teknopark'ın fiziksel alan kapasitesinin yüzde yüz arttırıldığı, Mersin’de ileri teknoloji üretiminin artmasını hedeflediklerini ve bunun yolunun öncelikle olarak nitelikli personel istihdam etmek ve bu personele dayalı üretim ile Ar-Ge ve inovasyona yoğunlaşmak olduğu vurgulandı.

İleri teknolojideki ar-ge personeli istihdamının, sanayi sektörünün yarattığı geniş çaptaki istihdam olanaklarına erişmek üzere olduğunu vurgulayan Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, “Yaşamın ve ekonominin her alanını etkileyen teknoloji, istihdam profilini de değiştiriyor, Mersin artık sadece tarım ve sanayi kuruluşları için değil, yüksek teknolojiye dayanan ar-ge faaliyetleri içinde gerek yurtiçi gerekse yurtdışı için bir cazibe merkezi haline dönüştü. Mersin Teknopark yerli ve yabancı 350’nin üzerinde mühendis ve teknikere istihdam olanağı sağlıyor. Özellikle Türkiye’de bilişim teknolojileri (BT) pazarının kaydettiği büyüme, yeni meslekleri ve iş fırsatlarını da beraberinde getiriyor. Hızla büyüyen teknoparkımız Mersin’deki istihdam profilini de bu yönde değiştiriyor.” Diyerek Mersin’in beyni konumunda olduklarını bir kez daha vurguladı.

Sunum ve istihdam ödüllerinin ardından fuar kapanışı gerçekleşti.

Sosyal Medya