Mersin Teknopark Genç Girişimci Ekosistemine Yön Veriyor...

Mersin Teknopark Genç Girişimci Ekosistemine Yön Veriyor...

15.04.2016
Mersin Teknopark Genç Girişimci Ekosistemine Yön Veriyor...

Lise öğrencilerine yönelik, akademik ve sosyal imkânları tanımalarına yardımcı olmak için düzenlenen bilgilendirme ve yönlendirme programı devam ediyor. Program kapsamında ziyaret edilen Elektrik elektronik teknolojileri, Gıda teknolojileri, Bilişim teknolojileri, Biyomedikal cihaz teknoloji si bölümlerinden öğrenciler, Teknoloji Geliştirme Bölgesi ve Mersin Teknopark oluşumu ve firmaları hakkında detaylı bilgi sahibi oldu.

Liseli olmanın heyecanını yaşayan gençler, kariyerleri için atacakları adımları yönlendirecek şekilde Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde yer alanlar için oluşturulan fırsatlar, staj, part-time, full-time çalışma olanakları ve firmaların proje olanakları hakkında bilgilendirildi. Ülkemizin geleceği öğrencilerimize teknoloji odağında işbirliği ve çalışmanın önemini hatırlatacak ödevler verildi.

Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür DURMAZ, projeleri ilgiyle dinleyen gençlere, mezun olan öğrencilerin yararlanabileceği destek mekanizmaları, Mersin Teknopark bünyesinde yürütülen eğitimleri anlattı. DURMAZ; Bölgemizde bulunan genç girişimci potansiyeline dikkat çekerek bu güçlü - dinamik yapının ülkemizin rekabet gücüne destek vereceği gerçekliğini hatırlatarak ağaç yaşken eğilir ilkesini bu amaca hizmet eden her bireyin benimsemesi ve inovatif düşünce tarzını kültürünün parçası olmayı özümsemesi gerektiğini vurguladı.

Çiftlikköy Kampüs'ü içinde kurulan Mersin Teknopark'ın hedeflerinden biri de, geleceğin girişimci adayı genç beyinlerin daha iyi bir geleceğe sahip olmalarına yardımcı olmak, öğrencilik yıllarında kazanacakları bilgi ve pratikle Türkiye’nin ve dünyanın girişimcileri olarak Türk markalarını oluşturacak önde gelen Ar-Ge firmalarını kurmalarını sağlamaktır.

Sosyal Medya