MERSİN TEKNOPARK FİRMALARI, YURTDIŞI TECRÜBELERİNİ AKTARDI.

MERSİN TEKNOPARK FİRMALARI, YURTDIŞI TECRÜBELERİNİ AKTARDI.

26.10.2016
MERSİN TEKNOPARK FİRMALARI, YURTDIŞI TECRÜBELERİNİ AKTARDI.

Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen Mersin Teknopark koordinatörlüğünde yürütülen “Mersin Teknopark Bilişim Kümesi Oluşturularak Mersin’de Bilişim Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Artırılması” projesi kapsamında 36. GITEX Dubai-Uluslararası Bilişim ve Teknoloji Fuarı’na katılım sağlayan Mersin Teknopark ve 8 firması, Mersin Teknopark bünyesinde Ar-Ge çalışmaları yapan diğer firmalar ile tecrübeleri paylaştı.

Toplantıya, Mersin Teknopark Genel Müdür Özgür Durmaz, 36. GITEX Dubai Fuarı’na katılım sağlayan Barkosoft Barkod ve Bilişim Teknolojileri Yazılım San. Tic. Ltd. Şti., Berdan Ar-Ge Bilişim Yazılım Danışmanlık Mühendislik Bağlantı Elemanları Üretim ve Laboratuvar Hizmetleri San. Tic. A. Ş., eBilge Teknoloji Sanayi ve Tic. A. Ş., Epati Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti, Idscan Research Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti., Kardelen Bilgisayar İnş. Reklam Orman Ürünleri Tekstil İthalat ve İhracat San. Tic. Ltd. Şti., KC TEK Ar-Ge Bilişim ve Enerji San. ve Tic. Ltd. Şti.,  Pikselpark Bilişim Yazılım Reklam Matb. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti. firma yetkilileri ve Mersin Teknopark bünyesinde Ar-Ge projeleri yürüten firma temsilcileri katılım sağladı.

Projenin yurtdışı pazarlama etkinlikleri arasında yer alan fuara katılım sağlayan Mersin Teknopark firmaları; Asya, Avrupa ve Amerika’dan gelen birçok katılımcı ve ziyaretçi ile buluşulduğunu ifade ederek bu tarz faaliyetlerin Mersin Teknopark firmalarına artı değer kazandırdığını belirtti. 5 gün süren etkinlik kapsamında fuarda yer alan diğer katılımcı firmalar arasında yer alan Microsoft, SAP, İntel, Dell, HP, Facebook, Samsung, Oracle gibi dünya devi isimler ile buluşarak firma yetkilileri ile fikir alışverişinde bulunulabilme, bilişim sektöründe genel trendi yakından inceleyebilme, gelişmekte olan ekonomilerin teknoloji tabanlı stratejilerini öğrenebilme, uluslararası işbirlikleri kurma noktasında dünyanın dört bir yanından gelen firmalarla tanışarak yatırım olanaklarını değerlendirebilme fırsatı elde edildiği belirtildi.

Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz ise, proje kapsamında katılım sağlanan 36. GITEX Dubai-Uluslararası Bilişim ve Teknoloji Fuarı’na katılım sağlayan firmaların, fuar kapsamında; bayi ilişkileri kurma, ürünleri ile ilgili uluslararası pazarlara açılma, ortak üretim planlamaları yapma ve benzeri iş birliği olanaklarını değerlendirme, uluslararası ortaklıklarla projeler gelişme ve stratejik işbirlikleri kurma noktasından tecrübe edindiğini ve birlikte hareket etmenin önemine vurgu yaparak, Mersin Teknopark, firmaları için kurduğu işbirliği ağını her geçen gün genişlettiğini ifade etti.

Firma temsilcileri tarafından yoğun katılım sağlanan toplantı, firma temsilcilerinin soru cevapları ile sona erdi.

Sosyal Medya