Mersin Teknopark Firmaları ISC TURKEY 2018'e damgasını vurdu.

Mersin Teknopark Firmaları ISC TURKEY 2018'e damgasını vurdu.

05.11.2018
Mersin Teknopark Firmaları ISC TURKEY 2018'e damgasını vurdu.

ISC TURKEY 2018 Etkinliği 17-18 Ekim 2018 tarihlerinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Merkez Binası, Ankara’da gerçekleştirildi. Bu yılki ana teması “Siber Güvenlik ve Blok Zincir Teknolojisi” olarak belirlenen konferansa siber güvenlik ve blok zincir alanlarında uzman veya bu alanlara meraklı birçok akademisyen, kamu görevlisi, özel sektör çalışanı ve öğrenci katıldı.

 Mersin Teknopark Firmalarından eBilge Teknoloji San. ve Tic. A.Ş.'nin Platin Sponsor olduğu etkinliğe, eBilge Teknoloji San. ve Tic. A.Ş., CHOMAR Siber Güvenlik Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş. ve Epati Bilişim Ltd. Şti. katılım sağladı.

 eBilge A.Ş. ve CHOMAR A.Ş CEO'su S. Bilgehan Üstündağ'ın “Siber Güvenlik ve Blok Zincir Teknolojisi” konulu panelde "Block Chain Teknolojilerinin Siber Güvenlik alanında kullanılması" ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi.

 Bilgi Güvenliği Derneği tarafından Gazi Üniversitesi (GÜ), İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) işbirliği ile düzenlenen ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı (UDHB) ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından desteklenen, Avrupa Ağ ve Bilgi Güvenliği Ajansı (ENISA) tarafından “Avrupa Siber Güvenlik Ayı” platformu etkinliklerine dâhil edilenHer yıl Avrupa Ağ ve Bilgi Güvenliği Ajansı (ENISA) tarafından desteklenen, Avrupa Siber Güvenlik Ayı kapsamında gerçekleştirilen ve bu yıl 11.si düzenlenen etkinliğin açılış konuşmalarını Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu ve Bilgi Güvenliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay yaptı. “Siber Güvenlik ve Blok Zincir Teknolojisi”, “Ulusal Güvenlik Açısından Siber Güvenlik”, “Siber Güvenlik ve Sanayi Kümelenmesi” ve “Siber Güvenlikte Eğitim ve İnsan Kaynağı Yetiştirme Politikaları” panellerinin gerçekleştirildiği konferansta panellerin yanı sıra “Blok Zincir Teknolojileri” ve “Pardus İşletim Sistemi” konularında eğitimler verildi.

Sosyal Medya