Mersin Teknopark Fen Liseleri İle Mersin Üniversitesi Akademisyenleri Bir Araya Getirdi.

Mersin Teknopark Fen Liseleri İle Mersin Üniversitesi Akademisyenleri Bir Araya Getirdi.

11.02.2020
Mersin Teknopark Fen Liseleri İle Mersin Üniversitesi Akademisyenleri Bir Araya Getirdi.

2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi çerçevesinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın, “Fen Liselerinin Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Aracılığı ile Üniversiteler ile Eşleştirilmesi" projesi kapsamında  Mersin Teknopark, Mersin'de bulunan Yahya Akel Fen Lisesi, Eyüp Aygar Fen Lisesi ve 75. Yıl Fen Lisesi bir öğretmen ve bir öğrenci  ile Mersin Üniversitesi'nin ilgili bölüm dekanlarını bir araya getirdi.

Mersin Teknopark toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya , Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı  Prof.Dr. Mehmet Ismail Yağcı, Tıp fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ahmet Hakan Öztürk, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Serap Yalın, Dekan Yard.Prof.Dr. Semra Utku, İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Dekan Yrd. Dç.Dr.Esra Dik, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ahmet Gizir, Dekan Yrd. Prof.Dr. Birgül Mazmancı , Mühendislik Faültesi Dekanı Prof.Dr.İlker Fatih Kara ve Dekan Yardımcıları Dr. Hüdaverdi Aslan ile Dr. Öğr.Üyesi Çiğdem Acı ve Mersin Üniversitesi TTO Seher Serin katıldı.  Mersin Teknopark’ı temsilen Özgür Durmaz ve Melike Nazan Eroğlu hazır bulunarak modere ettiler.

Kısa tanışmanın ardından, Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz,  Fen Liselerinin Üniversiteler ile  eşleştirilerek  akademik çalışmalara alt yapı oluşturabilecek analitik düşünme becerilerinin geliştirilmesi, öğrencilerin  bilim ve teknoloji alanlarından yeni bilgiler üretmelerinın yanı sıra teşvik edilmesi ve  etkileşimlerinin artırılması konularına değindi.

Toplantı sonrası Mersin Teknopark’ta Arge çalışmalarını yürüten firmaların  ofislerine ziyaret gerçekleştirildi.

Sosyal Medya