Mersin Teknopark Dil ve Yapay Zeka Teknolojileri İnovasyon Zirvesinde

Mersin Teknopark Dil ve Yapay Zeka Teknolojileri İnovasyon Zirvesinde

20.06.2013
Mersin Teknopark Dil ve Yapay Zeka Teknolojileri İnovasyon Zirvesinde

İkinci Dil ve Yapay Zeka Teknolojileri Yenilik Zirvesi 26-27 Haziran’da gerçekleşti.  Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz’ın uzman jüri olarak katıldığı zirvede çok sayıda yapay zeka tabanlı dil teknolojisi ürünü Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen İnovasyon Zirvesi'nde tanıtıldı.

Entegre bir yaşam ve üretim platformu olan Mersin teknopark; akademik çalışmaların Avrupa ve Dünya’da duyulmasına öncülük etmek için Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen dil ve yapay zeka inovasyon zirvesinde yer aldı.

Türkiye'den programa tek katılımcı olarak davet edilen Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, yarışma adaylığına Yapay Zeka Tabanlı Hastaneler İçin Akıllı Randevu Sistemi Robodoktor’u da önerdi.

Brüksel Dünya Ticaret Merkezi yetkilileri ile de bir araya gelen Mersin Teknopark Genel Müdür’ü Özgür Durmaz, yetkililerle Mersin özelinde işbirliği fırsatları ve hizmet avantajlarını değerlendirdi.

Durmaz, zirveye katılarak inovasyona ilişkin ileriye dönük işbirliği yapılabilecek kurum ve kuruluşlarla yakın ilişki kurma fırsatını yakaladıklarını kaydetti.

Arupa Birliği yetkililerinin de izlediği programda çok sayıda yenilikçi firma, akademisyen ve şirket sahibi yüksek profilli tanıtım imkanı elde etti.

Sosyal Medya