Mersin Teknopark Hobes Projesi Kapsamında Sertifika Törenine Katıldı

Mersin Teknopark Hobes Projesi Kapsamında Sertifika Törenine Katıldı

17.12.2019
Mersin Teknopark Hobes Projesi Kapsamında Sertifika Törenine Katıldı

Mersin Teknopark Yönetim Ofisi temsilcimizin katılım sağladığı, sertifika töreni Mersin Üniversitesi Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi A Salonunda gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Hobes projesi çerçevesinde, Suriyeliler İçin Yüksek ve İleri Öğretim Fırsatları ve Perspektifleri' (HOPES) projesi kapsamında Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde eğitim gören 150'yi aşkın Suriyeli öğrenci, gerçekleştirilen törenle sertifikalarını aldılar.

Törene Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Mersin Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek,  İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, akademik ve İdari personeller  ile çok sayıda öğrenci katıldı.

İki etap olarak düzenlenen eğitimlerde öğrenciler, seviyelerine göre A1, A2, B1 ve B2 gruplarına ayrılarak Mersin Üniversitesi’nin deneyimli akademik personelleri tarafından yüzer saatlik eğitimlere tabi tutuldu. Eğitimleri başarı ile tamamlayan Suriyeli öğrencilere törende, British Council tarafından seviyelerine göre dil belgeleri, Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından da sertifikaları takdim edildi.

Sosyal Medya