Key of Change kurucusu Murat Özanlar

Key of Change kurucusu Murat Özanlar

15.11.2019
Key of Change kurucusu Murat Özanlar

Mersin Teknopark toplantı salonunda , Key of Change kurucusu Murat Özanlar’ın konuşmacı  olarak katıldığı “ Teknoloji/Bilişim Sektörü Stratejik Yönetim ve Büyüme” ve “Girişimcilik Ekosisteminde Başarılı olmanın yolları”  konularında bilgi ve deneyimlerini  firma temsilcilerimizle paylaştı.

Söyleşi iki oturumda gerçekleştirildi. İlk oturumda Teknoloji/Bilişim Sektörü Stratejik Yönetim ve Büyüme konusunda  girişimcilerimize,  çözüm ve ürünlerini nasıl konumlandıracakları, nasıl bir algı çalışması yapmaları gerektiği ve pazarı yönlendirme taktikleri ile ilgili bilgiler verdi.

İkinci oturumda , girişimciliğin yol haritası çizildi. Projesinin sektörünü iyi bilen, networku bu yönde gelişmiş hem ürün hem pazar anlamında destek olabilecek kişilere odaklanmaları gerektiğinin altını çizen Özanlar, “Öncelikle uzmanlığınızın olduğu alanda 10 sene sonra ortaya çıkması muhtemel bir sorun tespit edin, bu sorunu çözün ve çözümü ticarileştirin. Ticarileştirme aşamasında bulunduğunuz eko sistemi iyi tanıyın. İlgili tüm etkinlikleri takip edin katılın ve network yapın. Fikrinizi detaylandırarak iş planınızı yapın.” diye konuştu. 

Söyleşi sonunda firma temsilcilerinin sorularını yanıtlayan Özanlar, firma temsilcilerini ofislerinde ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. 

Sosyal Medya