KENTİN DİNAMİKLERİ BULUŞTU.

KENTİN DİNAMİKLERİ BULUŞTU.

18.02.2015
KENTİN DİNAMİKLERİ BULUŞTU.

Mersin Teknopark Mersin’in Markalaşması Noktasında Kentin dinamikler ile bir araya geldi. Mersin Ekonomi Platformu tarafından Akdeniz İhracatçılar Birliği’nde gerçekleştirilen ’Marka Kent Mersin’ toplantısı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Ekonomi Platformu Başkanı Ferudun Gündüz ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu yetkililerinin katılımı ile gerçekleşti. Mersin’in teknoloji alanında markalaşması noktasında görüş bildirmek üzere toplantıya davet edilen Mersin Teknopark; yaşanılabilir bir çevre, rekabet edebilir ve katma değeri yüksek bir ekonomi ve inovasyon bilinci gelişmiş bir toplum olma yolunda Mersin için yapılabilecekleri tartıştı.

AR-GE ile Kent Yaşamı Kolaylaşıyor.

Teknolojinin gün geçtikçe insan odaklı olması, Dünyada ve Türkiye’de hızla artan Ar-Ge anlayışı her geçen gün insan yaşamını kolaylaştırmaya yönelik yeni projeleri hayata geçiriyor. Mersin’in teknoloji geliştirme potansiyelini yükselten Mersin Teknopark, Türkiye’de başarılı çalışmaların da kuluçka merkezi olarak hızla büyüyor.

Özellikle son yıllarda şehirlerin büyük bir hızla büyümesi ve göç alması nedeniyle şehirlerde yaşamın gün geçtikçe karmaşıklaşması, teknolojinin sağladığı faydalara olan ihtiyacı arttırıyor.  Mersin Teknopark’ta trafik ve otopark uygulamalarından, akıllı hastane otomasyon sistemlerine, akıllı restaurant yazılımlarından, gümrük otomasyon yazılımlarına, otomatik kayar kapı tasarımından, savunma sanayisine, akıllı mobil uygulamalara kadar kentin ve dinamiklerinin ihtiyaçlarına yönelik başarılı arge çalışmalarına imza atılıyor.

Türkiye’nin ve Dünya’nın dört bir yerinden arge çalışmaları takip edilen akademisyen ve girişimciler  Mersin şehrinin markalaşmasına yönelik teknolojik atılımlar gerçekleştiriyor. Mersin Teknopark, teknolojinin ve akıllı telefonların sunmuş olduğu kolaylıklar sayesinde hem bireylerin, hem de şehircilik konusunda faaliyet gösteren kamu kurumlarının çalışmalarını daha verimli bir hale getirilebilmeyi amaçlıyor.

 

Sosyal Medya