GÖLLER BÖLGESİ TEKNOKENT EKİBİNDEN MERSİN TEKNOPARK’A İADE-İ ZİYARET

GÖLLER BÖLGESİ TEKNOKENT EKİBİNDEN MERSİN TEKNOPARK’A İADE-İ ZİYARET

18.10.2019
GÖLLER BÖLGESİ TEKNOKENT EKİBİNDEN MERSİN TEKNOPARK’A İADE-İ ZİYARET

Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz’ın Tenoparklar arasında gerçekleştirilen  “Tecrübe paylaşımı” kapsamında, Isparta Göller Bölgesi Teknokent’i ziyaretinin ardından, Teknoparkların işleyişi, uluslararasılaşmanın yanı sıra pek  çok konularda tecrübe ve deneyim paylaşımı için Göller Bölgesi Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Serdal TERZİ ve ekibi iade-i ziyaret gerçekleştirdi.

Heyet, Mersin Teknopark’ın başarılı çalışmalarının yanı sıra Teknopark’ta Ar-Ge çalışmalarını yürüten firmaların  katma değeri yüksek  projelerini yerinde inceledi. Firma temsilcileri ile teknoparklar arası etkileşim ve işbirliği konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

Firma ziyaretleri sonrasında, Genel Müdür Özgür Durmaz,  teknoparklar ve KOSGEB'in inovasyon ekosisteminin ayrılmaz paydaşları olduğunu vurgulayarak, KOSGEB Başkanlık Müşaviri Serhan Eker ile Isparta Göller Bölgesi Teknokent Ekibini bir araya getirdi.

Program, Mersin Teknopark sosyal alanlarının gezdirilmesi sonrası Mersin Üniversitesi içerisinde yer alan İleri Teknoloji Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi (MEITAM) ve Genç Girişimci Merkezi - Girişim Limanı merkezleri ve Mersin Teknopark Firmaları ile ziyaretini müteakip sona erdi.

Sosyal Medya