Girişime Fırsat Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi

Girişime Fırsat Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi

10.02.2021
Girişime Fırsat Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi

Avrupa Birliği tarafından fonlanan, Uluslararası Çalışma Örgütü ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından desteklenen ve Mersin Teknopark tarafından yürütülen Girişime Fırsat Hibe Programı kapanış toplantısı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Uluslararası Çalışma Örgütü, Uluslararası Göç Örgütü, Mersin Teknopark yetkilileri ve proje çerçevesinde hibe alan girişimcilerin katılımı online platformda gerçekleşti.

Programa, 29 Haziran-19 Temmuz 2020 tarihleri arasında www.girisimefirsat.com adresinden başvuran 280 girişimcinin başvurusu, ILO, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Mersin Teknopark yetkililerinden oluşan değerlendirme komitesi tarafından titizlikle değerlendirilerek kısa listeye kalan 43 proje belirlendi.

Kısa listeye kalan adayların ILO, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Mersin Teknopark yetkililerinden oluşan değerlendirme komitesine iş planlarını sundukları Girişime Fırsat Yarışması 31 Ağustos-4 Eylül 2020 tarihleri arasında online platformda düzenlendi.

Yarışma sonrası yapılan değerlendirme sonucunda 23 girişimciye 45.000 TL'ye kadar destek verilerek, iş kurmaları veya mevcut işlerini geliştirmeleri sağlandı.

Kapanış toplantısında hibe alan girişimcilerin Proje sürecinde en başarılı oldukları konular, karşılarına çıkan engeller ve gelecek planlarına yönelik değerlendirmeleri alındı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Uluslararası Çalışma Örgütü ve Uluslararası Göç Örgütü projenin yürütülmesindeki başarılarından dolayı Mersin Teknopark yetkililerini tebrik ederken, Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz proje sonuçlanmış olsa da girişimcilerin her zaman yanında olduklarını ve mentorluk hizmeti vermeye devam edeceklerini söyledi.

Sosyal Medya