FİKRİNLE BÜYÜ, FİKRİNLE YÜRÜ 2016 PROJE YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU.

FİKRİNLE BÜYÜ, FİKRİNLE YÜRÜ 2016 PROJE YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU.

03.06.2016
FİKRİNLE BÜYÜ, FİKRİNLE YÜRÜ 2016 PROJE YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU.

Mersin Valiliği himayelerinde, Mersin Teknopark koordinatörlüğünde, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Mersin Üniversitesi, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, Akdeniz İhracatçılar Birliği, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ve Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığıyla düzenlenen Fikrinle Büyü Fikrinle Yürü 2016 Proje Yarışması ödül töreni gerçekleştirildi. 

Mersin Teknopark İdari Binası Fuaye Alanında düzenlenen ödül törenine Vali Çakacak’ın yanı sıra Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Tufan Ballı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hıdır Karadağ, Tarsus Ticaret Odası Başkanı H. Ruhi Koçak, Akdeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreteri İsmail Çetin, Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, proje sahibi öğrenciler, danışmanları ve aileleri katılım sağladı.

Değerlendirmeye alınarak dereceye giren projeler, Teknopark hizmet binası fuaye alanında sergilendi. Anasınıfı ve ilkokul öğrencileri tarafından geliştirilen projeleri tek tek ziyaret eden Vali Çakacak projeler ile ilgili öğrencilerden bilgi aldı.

Sergilenen projelerle ilgili düşüncelerini dile getiren Vali Çakacak; “Bu yarışmayı düzenlerken en büyük amacımız özellikle anaokulundan başlayarak çocuklarımızı proje hazırlama fikrine alıştırmaktı. Düşündüklerini, hayal ettiklerini bu yarışma vesilesiyle hayata geçirmelerini istedik. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız bizim için son derece önemlidir. Onları ne kadar bilgili ve donanımlı yetiştirirsek ülkemizin geleceği de o kadar aydınlık olacaktır. Bildiğiniz gibi ilimiz okul öncesi eğitimde okullaşma oranında ülke birincisi konumundadır. Okul öncesi dönemde proje üretmeye alışan çocuklarımız ilerleyen dönemlerde de hayal ettiklerini çok daha rahatlıkla hayata geçirebileceklerdir. Gururla söyleyebilirim ki Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) yarışmalarına en fazla proje üreten il Mersin’dir. TÜBİTAK’ın Türkiye finallerinde yarışacak 6 tane proje ürettik. Şimdiden proje üretmeye yönlendirdiğimiz çocuklarımız sayesinde önümüzdeki dönemlerde bu ve benzeri yarışmalara çok daha fazla projeyle katılım sağlayabileceğiz.  Tüm çocuklarımızı başarılarından dolayı tebrik ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Ödül töreni esnasında dereceye giren öğrencilere bisiklet ödülleri ve Fikrinle Büyü, Fikrinle Yürü 2016 Proje YarışmasıDeğerlendirme Kurulu üyeleri arasında yer alan kurum temsilcilerine katılım sertifikaları Vali Çakacak tarafından verildi.

 

Sosyal Medya