Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Teknoparkların Kapasitesini Geliştiriyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Teknoparkların Kapasitesini Geliştiriyor.

11.09.2015
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Teknoparkların Kapasitesini Geliştiriyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kapasite Eğitimleri 9-11 Eylül 2015 tarihleri arasında Ankara’da başladı.

Ön Kuluçka, Kuluçka Ve Hızlandırıcı Programlarının Tasarlanması Ve Uygulanması başlığı altında gerçekleştirilen ilk eğitimde, Ön Kuluçka, Kuluçka ve Hızlandırıcı Programların Önemi, Teknoparkların Bu Süreçteki Rolleri, Uygulama Yöntemleri, Hedef Kitleye Göre Programların Uyarlanması konuları üzerinde duruldu.

Türkiye’deki tüm teknopark temsilcilerinin yanı sıra, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan temsilcilerin katılımı ile gerçekleştirilen eğitim 3 gün boyunca devam etti.

Zernike UK direktörü Robert Hodgson ve Warwick Science Park Eski Yöneticisi David Rowe’nin bilgi ve tecrübelerini paylaştığı eğitimde, bilim parklarında konu ile ilgili farklı uygulamalar incelendi.

Fikirden üretime geçiş sürecinde girişimcilere etkin destekler sağlayan Mersin Teknopark bölgesel inovasyonu tetikleyici ön kuluçka ve hızlandırıcı programlarının başarılı bir örneğini hayata geçirmeyi planlıyor. Eğitim Programlarına katılarak, ön kuluçka ve hızlandırıcı programın uyarlanması sürecinde yaşadığı tecrübeleri paylaşan Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz,  çok kısa süre sonra kurulacak olan Ön Kuluçka Merkezi’nin açılış haberini de paylaştı.

 

Sosyal Medya