MERSİN TEKNOPARK’TA MELEK YATIRIM VE PITCHING EĞİTİMİ…

MERSİN TEKNOPARK’TA MELEK YATIRIM VE PITCHING EĞİTİMİ…

23.01.2017
MERSİN TEKNOPARK’TA MELEK YATIRIM VE PITCHING EĞİTİMİ…

Mersin Teknopark TİM-TEB Girişim Evi faaliyetleri kapsamında firmalarının kapasitelerini artırarak büyümelerine destek olmak, melek yatırım ağlarına ulaşmalarını sağlamak ve firmaların uluslararasılaşarak küresel rekabet ortamında yer almalarını sağlamak amacı ile Melek Yatırım ve Pitching Eğitimi verildi.

Eğitim, Sosyal girişimcilik ve tasarım alanında ulusal ve uluslararası çalışmaları sonrasında inovasyon, teknogirişimcilik, teknoloji yönetimi, şirketleşme ve girişimcilik konuşlarında eğitmenlik ve danışmanlığın yanısıra, design thinking, proje yönetimi, kuluçka ve hızlandırıcı süreçleri gibi konularda da çalışmaları bulunan Ezgi Ezdar tarafından gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen Melek Yatırım ve Pitching Eğitimi’nde, Pitching öncesi ne gibi hazırlıklar yapılmalı? Pitching sunumunda nelere dikkat edilmeli?  Yatırımcılar nasıl bir sunum bekler? Sunumun içeriğinde neler olmalı? Girişimciler sunum esnasında nasıl davranmalı? soruları üzerinde durularak, eğitime katılım sağlayan firmalar ile birlikte beyin fırtınası şeklinde uygulamalı eğitim yapıldı.

Sunum tekniklerinden bahsederek, girişimcilerin sunumlarını nasıl oluşturmaları gerektiği üzerinde duran Ezdar, “Sunumu yapan kişinin dinamik ve özgüvenli davranmasının önemli olduğunu ve sunumu yapan kişinin karşı tarafı ikna etmesinin önemlidir,  girişimcilerin yatırımcı ile karşılaştığında kısa sürede yatırımcıyı ikna etmesi ve firmanın rakiplerinden fark yaratması gerekmektedir.” dedi. Eğitim katılımcıları ile birlikte yatırımcı girişimci rolleri oynanarak uygulamalı asansör sunumu denilen kısa süreli sunumlar gerçekleştirdi.

Yoğun ilgi gören uygulamalı eğitim, firmaların soru cevapları ile son buldu.

Sosyal Medya