MERSİN TEKNOPARK, İNSAN KAYNAKLARI ZİRVESİNDE…

MERSİN TEKNOPARK, İNSAN KAYNAKLARI ZİRVESİNDE…

04.03.2017
MERSİN TEKNOPARK, İNSAN KAYNAKLARI ZİRVESİNDE…

Mersin Teknopark4 Mart tarihinde Navona Otel’de,Girişimci İnsan Kaynakları Derneği tarafından koordine edilen İnsan Kaynakları Zirvesi’ne Mersin Teknopark yetkilileri ve bünyesinde faaliyet gösteren firma temsilcileri katılım sağladı.

Mersin’i insan kaynakları alanında markalaştırma amacıyla yola çıkılan Zirve, Mersin Çalışma ve İş Kurumu tarafından her yıl düzenlenen iş ve kariyer fuar organizasyonu ile birleşerek istihdam seferberliğinde Türkiye’de ses getirdi.

Açılış konuşmasını yapan Girişimci İnsan Kaynakları Derneği kurucu başkanı Serkan ÖZADA; insan kaynakları yönetiminin önemi hususunda farkındalık yaratmak üzere 2010 yılından beri çalışmalarını sürdürdüklerini, işgücü piyasasına yön veren kurum ve kuruluşların işbirliğinde kurumsallaşma yönünde adım atmaya hazırlanan firma ve kuruluşlara çok yetkin davetli konuşmalarla yönetim alanında dünya trendlerini göstermeyi hedeflerken; son dönemde gerçekleşen istihdam seferberliği çalışmalarını da destekleyecek kamusal kurumlarımızın en üst derece yetkililerince teşvik paketleri anlatılacağını belirtti. Konuşmalarına devam eden ÖZADA; yapılacak olan programa işverenlerimizi, sivil toplum kuruluşlarımız, üniversitelerimizi, odalarımızı mutlaka beklediklerini insan kaynakları alanında bir değişim yaratacaklarını ifade etti.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU; çok uzun dönemden beri İŞKUR faaliyetlerini bir program çerçevesinde vatandaşlarımızın ayağına götürürken, işverenlerimize de güncel programları periyodik olarak paylaştıklarını belirtti.

Tanıtım etkinliği E. Başmüfettiş Mustafa BAŞTAŞ tarafından gerçekleştirilen “2017 İstihdam Teşvikleri” eğitimi ile son buldu.

Sosyal Medya