MERSİN TEKNOPARK, KADIN PATRONLAR İLE BULUŞTU.

MERSİN TEKNOPARK, KADIN PATRONLAR İLE BULUŞTU.

06.10.2016
MERSİN TEKNOPARK, KADIN PATRONLAR İLE BULUŞTU.

Mersin Teknopark, TEB Kadın Akademi projesi kapsamında KOBİ’lerin danışman bankası olma sloganıyla çalışmalarını sürdüren TEB’in organizatörlüğünde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mersin İl Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda kadın patronlar ile buluştu.

TEB’in Türkiye’de ve Mersin’de bulunan kadın patronların potansiyelini daha çok gösterebilmesi adına başlattığı TEB Kadın Akademisi Projesi ile, kadın patronlara finansal hizmetlerin yanında ücretsiz eğitim ve danışmanlık desteği veren, Türkiye’de bulunan kadınların taleplerini dinlemek adına Türkiye’deki şehirlerde tanıtım yapan TEB Kadın Bankacılığı Yöneticileri, Kadın Patronlara iş hayatında daha başarılı olma, TEB tarafından sunulan hizmetler, TEB Kadın Akademi aracılığıyla verdikleri eğitimler, yurtdışı işbirlikleri aracılığıyla sağladıkları mentörlük hizmetleri, ücretsiz sağlanan eğitimler, nakit akışını iyi yönetmenin ipuçlarını hakkında bilgi verdi.

Düzenlenen toplantıda kadınlara ayrıcalıklı hizmetler sunduklarını belirten TEB Kadın Bankacılığı Yöneticisi Sara Hepşen, Yaptıkları araştırmalarda kadın girişimcilerin dört sorununu saptadıklarını belirterek, bunları finansmana, pazara ve bilgiye erişim ile mentörlük olarak açıkladı. Bu sıkıntıların tümünü çözmek adına TEB Kadın Bankacılığı adı altında çeşitli kolaylıklar sunduklarını ifade etti.

Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz’ın yaptığı konuşmada Mersin Teknopark’ın Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde girişimcileri desteklediği, teknoloji üreten ve teknolojiden beslenen bir yapı oluşturarak, kadın patronların ve girişimcilerin toplumsal değer ve sosyal fayda sağlayan unsur olduğunu ifade etti. Erkek egemen bir toplumda fark yaratarak başarılı olma konusunda kadınlara çok iş düştüğünü, girişimcilik ekosistemine son yıllarda kadın sayısının arttığını  belirtti. Mersin Teknopark’ın girişimcilere; proje danışmanlığı, mali danışmanlık, hukuki danışmanlık, şirket kurulum işlemleri, eğitim ve mentörlük hizmetleri verdiğini ifade eden Durmaz, Mersin’e ve Türkiye’ye katma değer sağlayan projelere destek olduklarını belirtti. 

Sosyal Medya