“Covid 19 Sonrası Çukurova’dan e-Ticaret Fırsatları” Yaman Alpata ile Söyleşi

“Covid 19 Sonrası Çukurova’dan e-Ticaret Fırsatları” Yaman Alpata ile Söyleşi

12.06.2020
“Covid 19 Sonrası Çukurova’dan e-Ticaret Fırsatları” Yaman Alpata ile Söyleşi

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin “Dijital Liderler Mersin’de Projesi” kapsamında yapılan “Akademik ve Profesyonel Buluşmalar”ın ilk konuğu Ali Express Türkiye ve Mena Bölge Müdürü Yaman Alpata oldu.

Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen İşgücü Piyasası Koordinasyon Kurulu üyelerinin de katıldığı çevrimiçi görüşmede, Ali Express Türkiye ve Mena Bölge Müdürü Yaman Alpata, “Covid 19 Sonrası Çukurova’dan e-Ticaret Fırsatları” konusunda konuştu. Alpata, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi öncülüğünde kurulan İşgücü Piyasası Koordinasyon Kurulu’nun kendileri açısından çok önemli olduğunu ve diğer illere de örnek teşkil edebileceğini söyledi ve Mersin’i ziyaret etmeyi planları arasına aldıklarını belirtti.

“Covid 19 Sonrası Çukurova’dan e-Ticaret Fırsatları” konusunda konuşan Alpata, “2010 yılında Ali Baba Grubu tarafından kurulan global ölçekte bir çevrimiçi perakende pazar yeri ve hizmet sağlayıcı olan Ali Express, dünyanın dört bir yanından müşterilerin doğrudan üretici ve dağıtıcılardan alışveriş etmelerine imkan tanıyor. Bugün 200’den fazla ülke ve bölgeye 18 dilde hizmet veren Ali Express, Ali Baba Grubu’nun küreselleşme stratejisinin öncüsü olmayı sürdürüyor. Kuruluşu üzerinden 10 yıl geçen Ali Express, işletmelerin sınır ötesi ticarete başlaması ve geliştirmesi için destek oluyor. 2019 yılında Türk satıcıları platforma kabul etmeye başlayan Ali Express, dijital altyapısı ve platformun sunmuş olduğu operasyonel imkanlar sayesinde binlerce Türk işletmenin dünyanın dört bir yanındaki potansiyel müşterileri ile buluşmasına ve e-ihracat yapmasına imkan sağladı” diye konuştu.

Sosyal Medya