MERSİN TEKNOPARK, ULUSLARARASI ONLİNE EĞİTİM PLATFORMU GELİŞTİRİYOR.

MERSİN TEKNOPARK, ULUSLARARASI ONLİNE EĞİTİM PLATFORMU GELİŞTİRİYOR.

09.04.2016
MERSİN TEKNOPARK, ULUSLARARASI ONLİNE EĞİTİM PLATFORMU GELİŞTİRİYOR.

Mersin Teknopark koordinatörlüğünde Erasmus+2014 - Yükseköğretimde Stratejik Ortaklıklar alt programı kapsamında toplam 6 ülke ile yürütülen “Avrupa’da İş Başında Eğitim Modelleri ve Eğiticilerin Eğitimi” projesi kapsamında proje ortakları ile 05-08 Nisan 2016 tarihleri arasında AssociaçãoParque de Ciência e Tecnologia de Almada/Setúbal - Madan Parque,  Portekiz’de bir araya gelindi.

Türkiye’den Mersin Teknopark koordinatörlüğünde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı- Bilim veTeknoloji Genel Müdürlüğü ve Mersin Üniversitesi, İtalya’dan Polo NavacchioS.p.A, Yunanistan’dan Managing Company of Science and Technology Park of Crete, Litvanya’dan KTU Regional Science Park, Estonya’dan SihtasutusTartuTeaduspark/TartuScience Park Foundation ve Portekiz’den AssociaçãoParque de Ciência e Tecnologia de Almada/Setúbal - MadanParque temsilcileri katılım sağladı.

Projenin dördüncü uluslararası toplantısında,  Polo Navacchio S.p.A.’nın organizatörlüğünde İtalya’da düzenlenen Eğiticilerin Eğitimi Programı’nın değerlendirilmesi yapılarak bir önceki toplantıda alınan kararlar gözden geçirildi. Uluslararası bir online eğitim platformu geliştirmek için proje ortaklarının bir araya geldiği toplantıda iş başında eğitime yönelik olarak geliştirilecek olan e-Platform hakkında bilgi alışverişinde bulunularak ePlatform içeriğinin hazırlanmasına yönelik konular görüşüldü.

Uluslararası işbirliği faaliyetlerini geliştirmek üzere AssociaçãoParque de Ciência e Tecnologia de Almada/Setúbal - Madan Parque’de bünyesinde faaliyet gösteren BOERE BOOM, SQIMI, VIVA SUPERSTAR, INSPIRENNOW ve STAB VIDA firmalarını yerinde ziyaret eden proje ortakları, firmaların projeleri hakkında firma yetkilileri ile görüştü.

Firma ziyaretleri esnasında Avrupa Komisyonu tarafından onaylanan proje kapsamında farklı ülkelerdeki araştırmacılar arasındaki ilişkiler ağını arttırarak Mersin Teknopark’ı bilimsel ve teknik araştırma alanında daha da güçlendirmeyi ve işbirliklerini yoğunlaştırmayı hedeflediklerini belirten Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, Proje kapsamında ziyaret edilen firmalar ile fikir ve deneyim paylaşımında bulunarak yapılabilecek uluslararası işbirlikleri, ülkeler arası teknoloji transferi ve firmalar arası proje ortaklığı konularında değerlendirmeler yaptı. Durmaz sözlerini, Başta Sayın Valimiz Özdemir Çakacak ve Rektörümüz Ahmet Çamsarı olmak üzere, Yönetim Kurulumuzun yönlendirmesi ile gerçekleştirilen e-Platform değerlendirme toplantısı ülkeler arasındaki bilgi transferinin etkin, verimli ve hızlı bir şekilde sağlanmasında önemli konuların görüşülmesine fırsat vermiştir. Çıktıları üzerinde çalışılacak ve 6 ülkenin faydasına sunulacağı gibi genel kullanıma da açık olacak bir platform oluşturulacaktır.

Ülkeler arasındaki bilgi transferinin etkin, verimli ve hızlı bir şekilde sağlanmasında önemli rol oynayan proje toplantısında; projenin bir sonraki toplantı tarihinin kararlaştırılmasının ardından sertifika töreni ile katılımcılara sertifikaları verildi. 

Sosyal Medya