Mersin Teknopark Mersin Ekonomi Platformu Mart Ayı İstişare Toplantısı’na Katıldı.

Mersin Teknopark Mersin Ekonomi Platformu Mart Ayı İstişare Toplantısı’na Katıldı.

16.03.2015
Mersin Teknopark Mersin Ekonomi Platformu Mart Ayı İstişare Toplantısı’na Katıldı.

Mersin Teknopark Mersin Ekonomi Platformu tarafından Akdeniz İhracatçılar Birliği’nde gerçekleştirilen Mart Ayı İstişare Toplantısı’na katıldı.

Mersin'in marka kent olması için atılacak olan adımlar ve yol haritasının belirlendiği toplantıda açılış konuşmasını yapan Mersin Ekonomi Platformu Başkanı Ferudun Gündüz, kentin dinamikleri ile her ay bir araya gelerek değerlendirmeler yaptıklarını ve bu konuda hızlı bir ilerleme kaydettiklerini belirtti.

Mersin’in teknoloji alanında markalaşması noktasında toplantıya davet edilen Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz kentin teknoloji markası olan ve teknoloji geliştirme potansiyelini yükselten Mersin Teknopark’ın, başarılı projelerle hizmet verdiğini, yerel yönetimler başta olmak üzere tüm kurumların teknolojik alt yapısını geliştirecek katma değerli Mersin Teknopark Firmaları projelerinin tamamlandığını, ulusal ve uluslar arası alanda kullanıldığını  belirtti.

Açılış konuşmasının ardından, Mersin Büyükşehir Belediyesi Strateji Daire Başkanı Mustafa YALÇIN ise, 2015-2019 yılı B.şehir Belediyesi Stratejik Planını detaylı olarak anlattı ve katılımcıların sorularını cevapladı. Sunumun ardından Mart ayı istişare toplantısı gündemi konuğu Kentsel Pazarlama ve Marka Uzmanı Sn H. Alper AKIN “Kentler Nasıl Markalaşır” sunumu ile katılımcılarla buluştu.

4-5 Nisan’da gerçekleştirilecek “Marka Kent Çalıştayı” ile ilgili katılımcılara bilgi veren MEP Başkanı Ferudun Gündüz “Mersin kenti Türkiye de 3 alanda kalkınmaya karar verip bu konuda kentin tüm dinamikleriyle birlikte Platformlar kuran ve Master Plan yapan belki de ilk şehirdir” dedi.

Sosyal Medya