BİGG ile Büyümeye Davet Ediyoruz.

BİGG ile Büyümeye Davet Ediyoruz.

18.05.2016
BİGG ile Büyümeye Davet Ediyoruz.

Mersin Valiliği himayelerinde Mersin Teknopark, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB)  ortaklığı ile hayata geçirilen Mersin Teknopark TİM-TEB Girişim Evi etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor.

Üniversite - Sanayi işbirliği sağlayan ve ekosistemin buluşma noktası arasında yer alan Mersin Teknopark,  TİM-TEB Girişim Evi’nin yaygınlaştırma faaliyeti için Mersin Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrenciler ile bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz ve TİM-TEB Girişim Evi Yönetici Ortağı Taner Baltacı katılım sağlayarak bilgilendirme sunumları yaptı.

Açılış konuşmasını yapan Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, üniversiteli olmanın heyecanını yaşayan gençlere, kariyerleri için atacakları adımlarda Mersin Teknopark fırsatları arasında yer alan staj olanağı, part-time-full-time çalışma olanakları ve firmaların projelerine dahil olarak kendilerini geliştirmeleri için Mersin Teknopark’ın sağladığı avantajlardan bahsederek Mersin Teknopark TİM-TEB Girişim Evi faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı. Öğrencilere kariyer basamakları için tavsiyelerde bulunan Sayın Durmaz, “Girişimci adayı genç beyinlere daha iyi bir geleceğe sahip olmalarında yardımcı olmayı ve teknolojik katma değeri yüksek, ihracat odaklı projelere sahip girişimcilerin yetiştirilmesini ilke edinen Mersin Teknopark, ön kuluçka hizmetleri arasında yer alan TİM-TEB Girişim Evi’nin altyapısını oluşturarak Türkiye’de yer alan 5 TİM-TEB Girişim Evi’nden birisini Mersin Teknopark’ta hizmete sundu. Ar-Ge kültürüne sahip olan öğrencilerin yararlanabileceği destekleri barındıran Girişim Evi fırsatlarından faydalanmanız ve girişimcilik faaliyetlerinizde buradan yararlanmanız büyük önem arz etmektedir.” diyerek sözlerine son verdi.

Açılış konuşmasının ardından TİM-TEB Girişim Evi Yönetici Ortağı Taner Baltacı, TİM-TEB Girişim Evi hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Girişimci ruha sahip olmanın öneminden bahseden Sayın Baltacı, girişimcilere iş fikirlerini geliştirmeleri için her türlü eğitimi, fiziki ortamı ve danışmanlık hizmeti verdiklerini, büyüme hedefli girişimciler için Mersin Teknopark TİM-TEB Girişim Evi’nin fırsat sunduğunu belirtti.

Bilgilendirme toplantısında üniversitelerde öğrenim gören lisans 4. sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin, aynı zamanda son yıl 10 yıl içinde mezun olan kişilerin başvuruda bulunabileceği, TİM-TEB Girişim Evi faaliyetleri arasında yer alan BİGG Programı’nın tanıtımı yapılarak, girişimcilerin yenilikçi ve teknoloji odaklı projelerini hayata geçirebilmeleri için TUBİTAK tarafından 150.000 TL hibe verildiği açıklandı. Öğrencilere, akademisyenlere ve girişimcilere programa başvuruların başladığı hatırlatılarak, bu programın onlar için kaçınılmaz bir fırsat sunduğu belirtildi.

 

Sosyal Medya