Duyuru Detayları

AB SUMAF Yetkililerinden Mersin Teknopark’a Saha Ziyareti
19.08.2021

2020 yılında başarı ile tamamlanan ve Avrupa Komisyonu tarafından Kasım ayında düzenlenecek Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri’nde Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanan Mersin Teknopark Girişime Fırsat projesinin donörü AB SUMAF yetkilileri Mersin Teknopark’a saha ziyaretinde bulundu.
AB SUMAF Türkiye temsilcisi Fatih Altunkaynak’ın fiziksel olarak yer aldığı toplantıya SUMAF Avrupa temsilcisi Thomas Jentsch online olarak katıldı.
2 gün süren programın ilk gününde, Mersin Teknopark proje koordinatörü Melike Nazan Eroğlu’ndan proje faaliyetlerini dinleyen yetkililer ardından Mersin Teknopark toplantı salonunda proje kapsamında hibe desteği, eğitim ve mentorluk hizmeti alan Suriyeli ve Türk girişimcilerle odak grup çalışmasında bir araya geldi.
Programın ikinci gününde yetkililer iş kurmak üzere hibe alan bazı girişimcileri iş yerlerinde ziyaret ederek faaliyetlerini yerinde incelediler.
Projenin geniş bir girişimci kitlesine ulaşması ve başarı ile yürütülmesi konusunda memnuniyetlerini dile getiren SUMAF yetkilileri, Mersin Teknopark ekibini Suriyeli ve Türk girişimciler için gerçekleştirdikleri özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti.

19.08.2021
Yayınlanma Tarihi: 19.08.2021 | Görüntülenme Sayısı: 65