Duyuru Detayları

Tübitak Tarafından Düzenlenen Alternatif Enerjili Araç Yarışları’nda Dereceye Giren Tarsus Teknoloji Takımı, Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz’a ziyaret
06.10.2017

Tübitak Tarafından Düzenlenen Alternatif Enerjili Araç Yarışları’nda Dereceye Giren Tarsus Teknoloji Takımı, Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz’ı  ziyaret etti.

Öğrenciler,  desteklerinden ötürü Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz’a teşekkür ettiler, Durmaz  Mersin’in beyni konumunda olan Mersin Teknopark’ın kapılarının öğrencilere her zaman açık olduğunu belirtti.  İlimiz adına sevindirici bir gelişme olduğunu ve bundan duyduğu mutluluğu ifade eden Durmaz, bu dereceyi daha iyiye taşımak için elimizden gelen desteği vermeye her zaman hazırız,  genç beyinlerin ülkemiz  istihdamına katkı sağlayacağına inanıyor, bu başarının  ilimiz  ve  öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Mersin Üniversitesi Otomotiv ve Enerji Sistemleri Mühendislerinden oluşan MEÜTechSports Ekibi 2016-2017 yılı TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışlarında Verim Kategorisinde TÜRKİYE 3.’sü Tanıtım ve Yaygınlaştırma Kategorisinde TÜRKİYE 1.’si olmuştur.

Ekip:

Akademik Danışman: İlker SUGÖZÜ

Takım Kaptanı: Furkan YERTÜM

ARGE Başkanı: Erhan NAZLI

Sponsorluk Başkanları(Adana-Mersin): P. Kübra DEMİRCİOĞLU-M. Emre DEMİRCİ

Sosyal Ağlar Başkanı: Selen KOÇ

Mekanik Başkanı: Anıl DOĞAN

Malzeme Başkanı: Ali Osman SARI

Deniz Emre EKİCİ, Ozan ÇETİNKAYA ve Ömer ÖZGÜR olmak üzere 10 kişi ile tamamlamış olup. Yeni yılda proje sayısını 5’e çıkarmıştır.

  1. TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışları Elektromobil Kategorisi
  2. TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışları Hidromobil Kategorisi
  3. Shell Eco Maraton Elektromobil Kategorisi
  4. Shell Eco Maraton Hidromobil Kategorisi
  5. FORMULA SAE İTALY

 

Sosyal Ağlar

Facebook:
https://www.facebook.com/meutechsports/ 
Twitter:
https://twitter.com/meutechsports 
İnstagram:
https://www.instagram.com/meutechsports/

06.10.2017 10.39 tarihinde oluşturulan klasör
Yayınlanma Tarihi: 06.10.2017 | Görüntülenme Sayısı: 1911