Duyuru Detayları

Mersin Teknopark Güney Kore Ziyareti
31.08.2017

Mersin Teknopark olarak yürütmekte olduğumuz 14.URGE.054 kodlu “Mersin Teknopark Bilişim Kümesi Oluşturularak Mersin’de Bilişim Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Artırılması” projesinin “ Kore Cumhuriyeti Ticari Heyet ve Uluslarararası Keşif Gezisi ” hazırlıklarında son aşamaya gelindi, Yazılım alanında faaliyet gösteren 8 firmamız yetkilileri ile  Kore Cumhuriyeti yazılım, teknoloji ve girişimcilik ekosistemini keşfe çıktık.

Mersin Teknopark olarak Kore Cumhuriyeti'nin başkenti olan Seul kentindeki ziyaretlerimize Seul Büyükelçiliğimiz ile başladık.
Sayın Büyükelçimiz Arslan Hakan OKÇAL ve Ticaret Müşavirimiz Sayın Alper ATİLLA ile Kore Cumhuriyeti'nde Türk bilişim firmalarına yönelik yatırım olanaklarını konuşma fırsatı bulduk.

Mersin Teknopark olarak Kore Cumhuriyeti'ne düzenlediğimiz uluslararası keşif gezisinin Daejon kentindeki programında Innopolis  Vakfı,KAIST,ETRI Teknoloji Ticarileştirme Merkezi ve ETRI Elektronik ve Telekominikasyon  Araştırma Enstitüsü ziyaret ettik.

Seul kentindeki ikinci durağımız bir FabLab olan Campus D oldu.Kentteki girişimcilik ekosistemi,Campus D'nin işletme modeli ve Kore'de ki maker hareketi hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

29 Ağustos Kore programımızda ki bir diğer ziyaret FabLab Seul'a oldu.FabLab Seul müdürü Rodrigo Diaz'dan çalışmaları ve Kore'de ki maker hareketi hakkında bilgi aldık.

Kore programımızda bugün LG Solar Team Genel Müdürü Sayın Veyis Neo Toprak'ın ev sahipliğinde LG CNS'nin Seul kentinde bulunan Data Merkezi'ni ziyaret edip,LG'nin çalışmaları hakkında kendisinden bilgi aldık.

Türkiye Cumhuriyeti Seul Büyükelçiliği tarafından Seul'da düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuna Sayın Büyükelçimiz Arslan Hakan OKÇAL ve Ticaret Müşavirimiz Sayın Alper Atilla'nın nazik davetlerine Mersin Teknopark olarak iştirak ettik.

31.08.2017 11.08 tarihinde oluşturulan klasör
Yayınlanma Tarihi: 31.08.2017 | Görüntülenme Sayısı: 2071