Duyuru Detayları

MERSİN TEKNOPARK’TAN KOSGEB ZİYARETİ…
27.02.2017

Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmazve beraberindeki,  bünyesinde Ar-Ge çalışmaları yapan Barkosoft, eBilge,Hotep, Marta, Oes firma yetkilileri ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nı (KOSGEB) Mersin KOSGEB Müdürü Danyal Peker’e ziyarette bulundular.

Ziyaret kapsamında konuşan Özgür Durmaz, Bizim hedefimiz yasal çerçeveler ölçüsünde KOSGEB’in desteklerini nitelikli olarak kullanmak, kamu kaynaklarını etkin ve verimli bir şekilde işletmelerimize sunmaktır.  Girişimcilik kültürünü bölgemize ve kentimizde  yaygınlaştırarak sürdürülebilir işletmelerin kurulması, mevcut işletmelerin kurumsallaşması, markalaşması, ihracata yönlendirilmesi ve uluslararasılaşması için çaba sarf ediyoruz dedi.

KOSGEB Müdürü Danyal PEKER bu ziyaretin kendisini ziyadesiyle memnun ettiğini, KOSGEB'in geçmişte olduğu gibi önümüzdeki süreçte de, KOBİ'lerin rekabet güçlerini geliştirmeye ve girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmaya yönelik, nitelikli hizmet ve destekler sunarak, ekonomik ve sosyal kalkınmada KOBİ'lerin paylarını arttırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Görüşmeler esnasında, KOSGEB Destek Programları hakkında görüş alış verişi yapıldı. İkili işbirliklerinin geliştirilmesi, olası yurtdışı fuar gezilerinde KOSGEB desteği verilmesi hususları istişare edildi.

01.03.2017 09.23 tarihinde oluşturulan klasör
Yayınlanma Tarihi: 27.02.2017 | Görüntülenme Sayısı: 1902