Duyuru Detayları

Mersin Teknopark’tan Dev Buluşma…
08.03.2016

Mersin Teknopark, Mersin’de Kent-Üniversite-Sanayi işbirliğini sağlayarak ulusal ve uluslararası arenada gücünü artırmak amacıyla devler ligi oyuncuları ile kentimizi buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda dünya markası Arçelik firmasının Mersin ziyaretini koordine eden Mersin Teknopark, Arçelik Ar-Ge Direktörü-Cem KURAL, Ar-Ge Yöneticisi Teknoloji Yönetimi ve Ar-Ge Teşvikleri-Dr. Emre OĞUZ ve Ar-Ge Teşvikleri Takım Lideri Teknoloji Yönetimi ve Ar-Ge Teşvikleri-Evrim ÖZGÜL ile Mersin Valimiz Sayın Özdemir ÇAKACAK’ı ve Mersin Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ahmet ÇAMSARI’yı makamlarında ziyaret etti.

Sayın ÇAKACAK “Arçelik’in başarılarını yakından takip ettiklerini, Arçelik Ar-Ge altyapısının Mersin’de Teknopark’ımızda yer alması ile Kentimizdeki içinde yer alan diğer firmaların inovatif bakışlarının olumlu etkileneceğini düşünüyorum. Kent olarak işbirliğine açığız.” dedi.

Sayın ÇAMSARI ise “Arçelik’in Mersin’de yapılanmasına destek sağlayacak ve Arçelik Ar-Ge departmanı bünyesinde gerçekleştirilen projelerde görev alabilecek Üniversite öğretim görevlileri, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin Üniversite-Sanayi işbirliği noktasında oldukça istekli olduklarını belirtti.”

Arçelik yetkilileri, Mersin Teknopark’ı inceleyerek Teknopark’ta yer alan Ar-Ge firmaları ile bire bir görüşmeler gerçekleştirdi, işbirlikleri nokrasında fikir alış verişinde bulundu.

Sayın KURAL “Mersin’in girişimcilik ve Ar-Ge potansiyelinin farkında olduklarını ve kentin Ar-Ge, inovasyon kültürünün hızlıca gelişmekte olduğunun altını çizdi. Kilit sektörlerde yer alan firmaların Ar-Ge faaliyetlerinde istekli olduklarını ve Ar-Ge faaliyetlerinin arttırılmasının ve bu noktada Mersin Teknopark’ın önemini vurguladı.”

Tüm görüşmelerde Arçelik ekibine eşlik eden Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür DURMAZ, Arçelik’in Mersin Teknopark’ta incelemelerde bulunmasının, karşılıklı olarak fayda sağlayacak bir işbirliği görüşmesi şeklinde gerçekleştirdiğini belirterek Arçelik’in Ar-Ge ve inovasyon anlamında genç firmalar için başarı hikayesi olduğunu vurguladı. Türkiye’ye mal olmuş olan marka Arçelik’in, Mersin’in beyni olan Teknopark’ta yapılanarak işbirliği yapılmasından dolayı memnuniyetini belirtirken, davete icabet edip Mersin’e gelen Arçelik yetkilileri ve özellikle KOÇ Holding Ceosu Sayın Levent  ÇAKIROĞLU’na teşekkürlerini iletti.

 

14.03.2016 16.17 tarihinde oluşturulan klasör
Yayınlanma Tarihi: 08.03.2016 | Görüntülenme Sayısı: 1987