Duyuru Detayları

EKOSİSTEMİN PAYDAŞLARINDAN TEKNOPARK VE KOSGEB EL ELE...
10.11.2015

KOSGEB KOBİ Proje Destek Programı ile ilgili Mersin Teknopark konferans salonunda Mersin Teknopark firmalarına bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Çok sayıda işletme temsilcisinin katıldığı toplantıda konuşan KOSGEB Mersin H.M Müdürlüğü Başkanlık Müşaviri Serhan Eker, işletmelerin sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi, yaşam döngüsünün etkin yönetilebilmesi ve ekonomideki etkinliklerinin attırılması için yönetim becerilerinin ve kurumsal yetkinliklerinin geliştirilmesinin önemli olduğunu söyledi. Eker,  İşletme temsilcilerine KOBİ’lerde kurumsallaşma ve markalaşmaya dair geniş çaplı bir bilgilendirme gerçekleştirdi. Ayrıca, dünya ekonomisinin nasıl şekillendiğine değinerek işletmelerin mal ve hizmetlerinin dünya ve yerel pazarlara markalaşarak sunulması bir zorunluluk haline geldiğini de belirtti.

Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz ise, teknoparklar ve KOSGEB'in inovasyon ekosisteminin ayrılmaz paydaşları olduğunu, bu bağlamda işletmelerin destek kapsamında kurumsallaşmanın geliştirilmesi ve KOBİ’lerde markalaşmaya geçiş konu başlıklarında yapacakları projelere destek verileceğini, bu destekten yararlanmak isteyen işletmelerin bir an önce işe koyulup proje başvurusunda bulunması gerektiğini söyledi.

10.11.2015 11.40 tarihinde oluşturulan klasör
Yayınlanma Tarihi: 10.11.2015 | Görüntülenme Sayısı: 3236