Duyuru Detayları

Mersin Teknopark, Genç Beyinlerin Kariyer Planlamasında…
12.12.2014

Mersin Teknopark Proje Müdürü Umut Oğur, Kilis 7 Aralık Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri tarafından organize edilen “Kamuda ve Özel Sektörde Kariyer”  programına konuk oldu.

İki gün süren ve alanında uzman kişilerin konuk edildiği kariyer günlerinde üniversite öğrencileri okul yaşamı sonrası kariyer planlamaları noktasında önemli bilgiler edindiler. Konuşmacılar deneyimlerini öğrencilerle paylaşarak, görüş ve önerilerini dile getirdiler.

Mersin Teknopark Proje Müdürü Umut Oğur, hem kamudaki hem de özel sektördeki kariyer sürecinden yola çıkarak deneyimlerini paylaştığı konuşmasında  Mersin Teknopark’ı ve bünyesinde yer alan kuruluşları da tanıttı. Deneyim ve tecrübenin, çok sayıda sertifikadan daha değerli olduğunun altını çizen Oğur, kuramsal bilgileri gerçek hayatla birleştirerek pratiğe dönüştürmelerini, iletişim becerileri kazanmalarını, öz güvenlerinin gelişmesini, meslekleri her yönüyle tanıyıp doğru hedefler belirleyerek ilgi ve yetkinlikleri doğrultusunda uygun mesleği seçmelerini, kişisel gelişimlerini artırmalarını, iş dünyasını tanımalarını, farkındalıklarının artmasını tavsiye etti. Konuşmasında, öğrencilerin ve yeni mezunların hem kişisel hem de profesyonel gelişimleri için Teknopark firmalarında uygulamalı çalışma, iş başında eğitim veya staj faaliyeti yürütmenin önemini vurgulayan Oğur, iş hayatına dair farkındalık ve tecrübe için en iyi adresin nitelikli Ar-Ge ve teknolojik yenilik merkezleri olan Teknoparklar olduğunun altını çizdi.

12.12.2014 18.54 tarihinde oluşturulan klasör
Yayınlanma Tarihi: 12.12.2014 | Görüntülenme Sayısı: 2501