Duyuru Detayları

Genç Girişimciler Sordu, Mersin Teknopark Cevapladı
15.01.2014

Girişimci adayı genç beyinlere daha iyi bir geleceğe sahip olmalarında yardımcı olmayı ilke edinen Mersin Teknopark, Özel MTOSB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ni ağırladı.

Öğrencilere kariyerleri için atacakları adımlarda Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde onlar için yaratılan fırsatlar, staj, part-time, full-time çalışma olanakları ve firmaların projelerine dahil olabilme olanakları hakkında bilgi verildi.

Ayrıca programa katılan öğrenciler Teknopark bünyesinde gerçekleşen projeleri yakından görme ve proje yöneticileri ile sohbet etme fırsatı buldu. Makine sektöründe Türkiye de başarılı projelere imza atan firmalar Özel MTOSB Teknik ve Endüstri Lisesi öğrencilerini proje yönetimi, yaratıcılık, inovasyon ve  girişimcilik konusunda tecrübelerini aktardı.

Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz ve MTOSB Lisesi Müdürü Ertuğrul Daşdemir’in de katıldığı prgramda öğrenciler kariyer hedefleri noktasında merak ettiklerini sordular. Öğrenciler ve okul yönetimi verimli geçen günün ardından Teknopark binasını gezerek, Teknoparkta yürütülen diğer projeler hakkında da bilgilendirildi.

14.01.2014 16.17 tarihinde oluşturulan klasör
Yayınlanma Tarihi: 15.01.2014 | Görüntülenme Sayısı: 2992